Нові-старі кредитори та чеський інвестор: справу по Тальнівському хлібокомбінату перенесено

kiw5cmhcqti
besplatka_728_90_ukr

Сьогодні відбулося чергове засідання по справі застосування до Тальнівського комбінату хлібопродуктів ліквідаційної процедури.

Позаминуле засідання, після заслуховування аргументів двох сторін щодо допустимості чи навпаки недопустимості приватизації підприємства, закінчилося тим, що суд вирішив, що йому потрібен час на вивчення матеріалів справи. Зрештою розгляд по ДП «Тальнівський КХП» вже і так триває майже рік.

Сьогодні ж під час судового засідання було озвучено два клопотання: перше надійшло від представника «Агроінвест Компані» (чеський інвестор – ред.), що виступив з проханням перенести судове засідання, аргументуючи це тим, що ними не були вивчені матеріали справи.

– Ми, як учасники цього процесу, жодного разу не були поінформовані про перебіг справи. Тому ми просимо перенести засідання, щоб ми могли належним чином підготуватися. Тому що зараз ми не можемо дати об’єктивних пояснень по справі, не будучи з нею ознайомленими. Розгляд справи без нашої участі в подальшому може вплинути на оскарження і визнання його недійсним, — зауважив представник «Агроінвест Компані», відзначивши, що довіреність на представництво його у даному суді була виписана тільки 13 жовтня.

Категорично проти перенесення виступила представник прокуратури по цій справі, зауваживши, що зміна юридичних представників компанії не має впливати на розгляд справи, тим паче що у компанії була можливість ознайомитися з матеріалами справи.

Не згоден з перенесенням судового засідання був і директор Тальнівського комбінату хлібопродуктів Євген Лахненко.

– 28 жовтня було подано заяву щодо визнання аукціону недійсним, також було подано клопотання щодо накладання арешту на саме майно, на те майно, що було продане з аукціону. Залучення третьої особи, тобто даного підприємства, було пов’язане з тим, що на той час дійсно Тальнівський хлібокомбінат належав саме цій компанії і накладання арешту порушило б їхні права. Але у зв’язку з тим, що клопотання про накладання арешту не було задоволено і на сьогоднішній день майно належить вже іншій особі, а не цій компанії, тому вважаю, що їхні інтереси сьогодні жодним чином не порушуються. І вони не мають права участі у даній справі, — розповів про своє бачення справи Євген Лахненко.

axwjxubp8me

А от представник ТОВ «КХП «Тальне», яке у цій справі виступає позивачем, зауважив, що клопотання підлягає задоволенню, а щодо суперечок, хто є власником будь-якого майна підприємства, то це має встановитися саме у процесі судового засідання, оскільки наразі в жодних матеріалах справи не вказано, хто володіє активами ДП «Тальнівський КХП».

Зрештою, суд задовольнив це клопотання, проте відклав розгляд справи не на два тижні, як просив представник компанії, а до понеділка.

«Але це не повинно бути зловживання своїм процесуальним становищем», — відзначив суддя Черкаського господарського суду Серій Боровик.

Друге клопотання надійшло від представника «Юрист-Трейд» і стосувалася внесення змін до реєстру кредиторів, в якому їх не виявилося.

4gjhvprfixg

Відзначимо, що ще не минулому судовому засіданні з клопотанням про оновлення реєстру кредиторів, оскільки в ньому досі перебувають ті компанії, перед якими  ДП «Тальнівський КХП» вже розрахувався, звернувся і керівник Тальнівського хлібокомбінату. Тому було прийято рішення про оновлення реєстру кредиторів. У зв’язку з цим суддя порадив зв’язатися «Юрист-Трейд» з розпорядником майна, оскільки саме він формуватиме новий реєстр.

У свою чергу керівника Тальнівського хлібокомбінату зацікавило, чому саме зараз представники «Юрист-Трейд» згадали про кредиторську заборгованість у 405 тис. грн.

«У 2009 році купив, а лише у 2016, при формуванні реєстру, хочуть заявити. Тому тут повинно бути призначено окреме судове засідання, яким перевіряться всі договори, проплати. Так само не приведено у відповідність реєстр. До сьогоднішнього часу ми продовжуємо розглядати клопотання голови комітету кредиторів, перед якими борги вже погашені, а тому вони не мають права приймати участь у зборах», — сказав Євген Лахненко.

Зрештою, суддя Боровик відзначив, що суд окремою ухвалою призначить розгляд клопотання «Юрист-Трейд».

Під кінець судового засідання не витримали працівники Тальнівського хлібокомбінату, які також завітали до суду, і висловили своє бачення ситуації.

qmdgajkuaio

– Ми просто хочемо робити і отримувати за це гроші.  А не так як раніше, отримуєш 50 гривень в місяць і не знаєш, куди їх подіти, — емоційно говорить працівниця хлібокомбінату з 40-річним стажем Галина Саф’ян. – У нас є інвестор, який вкладає гроші у розвиток підприємства, ремонтує і купляє нове обладнання, виплачує регулярно заробітну плату. Нас влаштовує та ситуація, яка наразі є. Зараз ми впевнені у завтрашньому дні. У нас є всі соціальні гарантії.

За їхніми словами – це єдине підприємство, яке забезпечує робочими місцями жителів Тального і, якщо воно занепаде, то без роботи залишиться багато місцевих жителів.

Нагадаємо, історія підприємства почалася ще в далекому 1999 році,  коли рішенням спостережної ради ДАК «Хліб України» прийнято рішення про реорганізацію п’яти цілісних майнових комплексів: Одеського, Новополтавського, Євпаторійського, Івано-Франківського і Тальнівського комбінату хлібопродуктів. За законом вони не підлягають приватизації, і їх досі не виключено з відповідного переліку. У рамках процедури на базі Тальнівського КХП було створено дві юридичні особи — ДВЗП «Тальне» та ДП «Тальнівський КХП».

На сторінках «Економічної правди» писали, що саме ця реорганізація і створила передумови для банкрутства підприємств. Адже технічно та технологічно виробничі цехи підприємств взаємопов’язані і самостійно працювати не могли. Тобто основною ціллю з самого початку було банкрутство «дочок» Тальнівського КХП.

З цією ж метою були створені дві фірми-проклади ТОВ «КХП «Тальне»  та ТОВ КХП «Талне», відмінність яких тільки у відсутності у назві першої фірми літери «ь». Проте свою роль, як виявляється, у банкрутстві підприємств – вони відіграли. До слова, обидві ці фірми пов’язані з колишнім «регіоналом», а нині депутатом Черкаської обласної ради від Радикальної партії Олександром Коротковим. Саме він на  сайті Черкаської обласної ради значиться їхнім директором.

ТОВ «КХП «Тальне»  свого часу і скупило майно держпідприємства за 17,5 млн грн. Зрозуміло, що у порівнянні з його реальною вартістю – це копійки.

Що ж стосується конкретно ДП «Тальнівський КХП», до якого і позивається кредитор ТОВ «КХП «Тальне», якому підприємство свого часу заборгувало кошти, то воно пройшло свій шлях, який зрештою і привів до того, що Рада кредиторів почала вимагати ліквідації підприємства, аргументуючи це його повною неплатоспроможністю.

А «Наші Гроші» надавали таку довідку по цьому підприємству:

Експерти оцінюють вартість Тальнівського КХП у 200 млн грн.

Згідно з даними ЄДР, ТОВ «КХП Тальне» знаходиться в стані припинення і записана Євгена Павленка. Станом на 2012 рік керівником фірми значився Олександр Коротков, а співвласницею була Любов Короткова. ТОВ «КХП Талне» засноване чеською компанією «Агро Інвест Компані», бенефіціаром є чех Бартош Карел.

KAYLAS_BC

Можливо Вас зацікавить