Нові зміни у бюджеті міста Черкаси: куди найбільше спрямують кошти

Нові зміни у бюджеті міста Черкаси: куди найбільше спрямують кошти
в Новини

Виконавчий комітет ЧМР вніс зміни до бюджету міської територіальної громади на 2023 рік. Документ подали на розгляд і затвердження міської ради.

Про це повідомили в пресслужбі Черкаської міської ради.

Проєктом пропонують затвердити резервний фонд у розмірі 149,1 млн грн та бюджет розвитку в сумі 1 606,7 млн грн. 

Запропоновано виділення коштів бюджету розвитку (спеціальний фонд) на підвищення обороноздатності України та підготовки території міста Черкаси до оборони за рахунок коштів територіальної громади міста в сумі 229,4 млн грн. Із них на заходи та роботи з територіальної оборони спрямують 55,7 млн грн, підтримку Збройних Сил України – 52,1 млн грн, забезпечення законності та профілактики правопорушень – 108,6 млн грн, протидії тероризму – 13,0 млн грн.

– Також маємо резерв у 150 млн грн, які в разі необхідності можемо спрямувати на ЗСУ. Це пропозиції, які надані департаментами, проте нині не можуть бути профінансовані у зв’язку із дією 590 постанови Кабінету міністрів України, – зауважив секретар міської ради Юрій Тренкін.

Найбільший обсяг видатків бюджету розвитку передбачено для таких розпорядниках коштів:

  • департамент охорони здоров’я та медичних послуг – 421,3 млн грн;
  • департамент житлово-комунального комплексу – 442,9 млн грн;
  • департамент освіти та гуманітарної політики – 370,4 млн грн;
  • департамент архітектури та містобудування – 213,8 млн грн.

Для погашення кредиторської заборгованості та збереження показників, затверджених для департаментів, запропоновано збільшити бюджетні призначення на суму 14,7 млн грн за рахунок розподілу залишку коштів бюджету, що утворився станом на початок 2023 року.

– Черкаси і у минулому році були серед лідерів в Україні за показником підтримки ЗСУ, і цьогоріч не збавлятимуть темпи. Адже наша спільна мета – це перемога України! – підкреслив міський голова Анатолій Бондаренко.