Новий центр для підтримки бійців запрацював в Умані

Новий центр для підтримки бійців запрацював в Умані
в Новини

Потрібні консультації та допомога психологів стали ще доступнішими для уманських бійців, інформує прес-служба облдержадміністрації. У місті запрацював Координаційний центр захисників Уманщини. Це – спільна ініціатива громадських активістів і місцевих владців. Із колективом нововідкритого центру зустрівся голова Черкаської ОДА, перебуваючи в районі.

За п’ять хвиль із Уманщини мобілізували понад півтисячі бійців. Натепер демобілізували вже понад сімдесят. Найчастіше, розповідає секретар координаційного центру, військовики потребують саме психологічної допомоги.

– Як її вчасно не надати, можуть бути плачевні наслідки, – пояснює Ірина Гуменюк-Мороз. – Хоч часто бійці й не визнають, що їм потрібна така допомога. У нас психологів вистачає. Крім того, допомагаємо учасникам АТО і в інших питаннях. Приміром, із оформленням землі, з пенсійною службою, із соцзахистом тощо. Також наш центр координує роботу волонтерських організацій району, узагальнюємо тут потреби військових, створюватимемо єдину базу даних учасників АТО Уманщини.

На реабілітацію бійців спрямовують до спеціалізованого центру в Умані. Він розрахований на 12 ліжок. Або ж до Черкас – до обласного Центру реабілітації учасників АТО. Його там відкрили ще торік.

– Із районним керівництвом ми обговорили можливість розширення тутешнього центру реабілітації, як це зараз робимо в Черкасах, – розповідає обласний очільник Юрій Ткаченко. – Щоби тут могли приймати бійців не тільки з Уманського району, а й із сусідніх. Їхня реабілітація та повноцінна адаптація – завдання № 1 нині. Лише за останній тиждень на Черкащину прибули до двох сотень демобілізованих АТОвців.

Нагадаємо, задля підтримки й адаптації учасників АТО в області ухвалено комплексну програму. Самі бійці назвали її однією із кращих в Україні. А радниця Президента Ольга Богомолець заявила, що Черкащина якісно вирізняється серед інших областей своїм ставленням до проблем АТОвців і рівнем їхнього вирішення.

Координаційний центр захисників Уманщини

м. Умань, вул. Залізняка, 2а, к. 1а

тел.: (04744) 47072