
До п’яти років позбавлення волі: на Умащині судитимуть ухилянта

Прикордонники отримають від черкащан чотири автівки

Черкаський танцювальний колектив отримав Почесну нагороду

Як виплачують нараховані суми пільг із 1 січня 2023 року: пояснення Пенсійного фонду

Черкаських вчителів нагородили відзнаками МОН

Завтра на Корсунщині прощатимуться із полеглим Олегом Собченком

Ліки, засоби обігріву, генератор, авто: черкаським військовим в районі Кремінної потрібна допомога

За крадіжку мобільного телефону в уманчанки, одесит сяде в тюрму на 6 років

Погрожував фізичною розправою: на Уманщині засудили місцевого жителя

Черкаський викладач отримав візднаку від Залужного

Ще 850 рашистів не повернуться додому живими

У санаторній школі на Черкащині ліквідували спалах ротавірусної інфекції

У іноземця вилучили земельну ділянку в історичному центрі Умані

44 кримінальні провадження: черкаські браконьєри сплатять державі понад два мільйони гривень
- Видання Вичерпно
- Новини
- До п’яти років позбавлення волі: на Умащині судитимуть ухилянта
Оберіг із уламками снарядів: у Черкасах презентували “стріляну вишиванку”

29 серпня, у День пам’яті захисників України, о 15:00 на другому поверсі в Черкаському художньому музеї презентували проєкт «Стріляна вишиванка».
Після цього вона буде продана з аукціону, а виручені кошти будуть витрачені на закупівлю захисної амуніції для військових на передовій. Про дату та місце проведення аукціону повідомлять згодом.
Зазначимо, «Стріляна вишиванка» – спільний творчий проєкт черкаського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України та Благодійного фонду “Черкаси Чайка”.
Ідея проєкту полягає у створенні оберегу для наших захисників: поєднавши прадавній символізм вишитої сорочки, руки та молитви найрідніших жінок (у проекті беруть участь дружини та сестра воїнів) та уламки ворожої зброї (снаряд БМ «Град»), яка схибила з цілі, нікого не ушкодила, а вчергове довела усю безглуздість того, що чинить ворог.

Цей проєкт пронизаний символами починаючи від самої назви: «Стріляна вишиванка» – одночасно співзвучна з фразеологізмом «стріляний горобець», котрий означає досвідчену, загартовану життям, бувалу, витривалу людину, яку важко перехитрити, обдурити. Водночас, назва підкреслює історичну спіраль, у якій впродовж багатьох сторічь імперські забаганки росії ставали причиною ненависті та убивства людей, які відстоювали свою українську ідентичність.
“Власне, вишиванка – це прадавній оберіг кожного українця. Кольори теж обрані не випадково: червоний – то любов, життя, Перемога, а срібний – споконвічний захист від нечистих сил. Уламки зброї – то своєрідне замовляння, «щоб кулі минали» так само, як оминув цей снаряд. Окрім того, ця вишиванка ще й образне уособлення кольчуги”, – пояснила волонтерка Благодійного фонду “Черкаси Чайка” Юлія Баранько.

Чоловічу вишиту сорочку створила голова черкаського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Ольга Мартинова. Вона й запросила учасників проєкту до Галереї народного мистецтва для завершального етапу роботи – пришивання уламків, який виконуватимуть родички захисників під творчим керівництвом черкаської майстрині Наталії Крамна-Таран.
– Ми вклали у цю роботу усю свою любов до наших рідних військових і до усіх, хто захищає Україну. Хочемо, аби ця сорочка стала символічним щитом для усіх наших воїнів. Окрім того, вона матеріалізується у дієвий захист – шоломи, бронежилети та інше екіпірування – усе залежить від суми, яку вдасться виручити з аукціону, – відзначила Анна Дерунець, дружина військового, яка вишивала сорочку.

