Обласна служба зайнятості готова надавати послуги демобілізованим військовим

в Новини

В 16 військових комісаріатах Черкащини розміщено інформаційні матеріали для демобілізованих із військової служби учасників АТО. У цих матеріалах служба зайнятості інформує щодо можливості отримання послуг із працевлаштування, професійної підготовки та підвищення кваліфікації. Налагодження подальшої співпрації обговорили директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко та виконувач обов’язківобласного військового комісара Ігор Яшкін. Зокрема, досягнуто домовленості про оперативне інформування центрів зайнятості щодо демобілізованих військових, які потребують сприяння в працевлаштуванні. Таким чином, варіанти надання допомоги фахівці служби зайнятості шукатимуть вже на момент звернення демобілізованих до служби.

Це лише частина цілого комплексу заходів служби зайнятості, спрямованих на соціальний захист демобілізованих військовослужбовців. Повністю вони викладені в обласній комплексній програмі щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції на 2015-2017 роки. Програма ця проходить обговорення та винесеться на розгляд Черкаськоїобласної ради 24 квітня. Проте, не чекаючи затвердження, служба зайнятості області повсякденно працює над реалізацією положень Програми відповіднодо своїх повноважень.

Учасникам АТО, що звернулися до центрів зайнятості, підбирають роботу, інформують та консультують щодо їхніх прав і державних гарантій,залучають до самозайнятості.

Додатковою можливістю працевлаштування вчорашніх воїнів будуть також громадські та інші роботи тимчасового характеру, до  організації якихслужба зайнятості активно долучається.

Враховуючи те, що військові не працювали за своєю професією понад 6 місяців, для них організовуватимуть професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації

Служба зайнятості також сприятиме, в межах своїх повноважень, Територіальній державній інспекції з питань праці в Черкаській області уздійсненні контролю за додержанням норм законодавства про працю в частині збереження місця роботи, посади, заробітної плати за призваними до арміїпрацівниками. Особлива увага звертатиметься на виконання норм щодо працевлаштування осіб із обмеженими можливостями. При наданні послугдемобілізованим військовослужбовцям використовується індивідуальний підхід. Учасникам АТО максимально сприятимуть в отриманні статусубезробітного – адже це значно розширить можливості надання їм послуг служби зайнятості.

Фахівці служби зайнятості вчаться працювати з цією категорією клієнтів, щоб надати їм якомога ефективнішу допомогу та, при потребі, простопсихологічно їх підтримати. Для цього професійні психологи провели для персоналу служби ряд тренінгів. Для цієї категорії громадян підготовленіінформаційні матеріали, напрацьовуються методи і форми роботи з ними.

Нині готується серія семінарів та тренінгів для учасників АТО. У цій роботі службі зайнятості готові сприяти волонтерські організації, закладиосвіти та охорони здоров’я, інші державні та громадські організації області, з якими налагоджено співпрацю. Усе це, а ще – глибока повага та вдячністьпрацівників служби зайнятості до захисників Вітчизни – здатні допомогти їм повернутися до мирного життя.

Черкаський регіональний центр зайнятості