Обрання керівника обласного драмтеатру спровокувало великий скандал у місті

Обрання керівника обласного драмтеатру спровокувало великий скандал у місті
в Новини

Учора відбулося засідання конкурсної комісії по обранню керівника Черкаського обласного музично-драматичнго театру. За результатами конкурсу, очільником обласного мистецького закладу став колишній працівник обласної філармонії – Руслан Паскалов. Проте, таке рішення комісії обурило акторів театру та сколихнуло громадськість.

Відповідну інформацію розмістили актори театру на своїх сторінках у соціальних мережах.

Претендентів на посаду керівника театру було шестеро:

 • Петро Ластівка – діючий директор театру;
 • Роман Бурлаков – заступник директора Черкаського обласного драматичного театру;
 • Руслан Паскалов – колишній працівник філармонії, підприємець;
 • Наталія Мамалига – актриса театру;
 • Володимир Єфімов – колишній керівник Черкаського ПК «Дружби народів» та театру у Кропивницькому;
 • Олександр Давиденко – ексочільник Управління інспектування Черкаської міськради.

Комісія з визначення переможця складась із дев’яти осіб. Серед них:

 • Сергій Воронов – Директор ДНЗ “Черкаське вище професійне училище”;
 • Сергій Лісовий – заступник голови Черкаської обласної ради;
 • Василь Марштупа – голова Черкаського обкому профспілки працівників культури;
 • Олександр Шабатін – очільник управління культури ОДА;
 • Марина Ляпунова – начальниця відділу фінансового забезпечення Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю ОДА;
 • Євген Валовенко – художній керівник камерного хору “Канон”;
 • Оксана Колісник – артистка камерного хору “Канон”;
 • Ольга Мартинова –  голова обласного осередку Спілки майстрів народного мистецтва;
 • Валентин Лазуренко – проректор Черкаського державного технологічного університету.

Як повідомляє пресслужба обласної ради, члени комісії розглянули документи всіх претендентів, заслухали їхні конкурсні пропозиції. Кожен із кандидатів  представив свій план розвитку театру. Зокрема, Наталія Мамалига пропонувала ставити на сцені твори зі шкільної програми, влаштувати експериментальний театр та започаткувати нові фестивалі. Окрім того, у її планах створення електронного архіву для якісного зберігання матеріалів, а також облаштування дитячої кімнати для зручності молодих батьків-артистів. Чинний директор Петро Ластівка розповідав про конкретні плани участі колективів у гастролях та фестивалях та наголосив на необхідності залучення молодих артистів. Роман Бурлаков акцентував на необхідності осучаснення театру не лише в технічній частині, а й запропонував залучати до фінансування мистецької установи фандрейзинг. Олександр Давиденко наголошував на розділенні функцій менеджера та художнього керівника. Володимир Єфімов пропонував переглянути нинішній репертуар театру, професійні здібності колективу та започаткувати школу при театрі, щоб виховувати майбутніх акторів.

Шестеро із дев’яти членів комісії шляхом голосування обрали саме Руслана Паскалова. Проте таке рішення викликало обурення в акторів театру й невдоволення в деяких членів конкурсної комісії.

– Навіть не уявляю, чим могла вразити комісію програма Паскалова, який навіть уявлення не має, що таке театр й до того ж не володіє українською мовою! Цікаво б було почути відповідь від членів комісії: за якими критеріями відбувався вибір? – коментує ситуацію актор театру Олександр Гуменний.

Невдоволені митці й тим, як відбувалося обрання керівника. Актори, які прийшли на конкурс, не змогли бути присутніми в залі, а лише спостерігали за процесом по онлайн-трансляції. Не пустили також і ЗМІ, і представників громадськості.

– Сталася ганебна справа, справжній скандал. Під час обрання керівника Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру комісія кількістю шість голосів обрала людину, яка взагалі немає поняття про театр, кволо і непереконливо представила свою програму, вона ледь розмовляє українською мовою. Він має будівельну освіту, колись керував господарським відділом обласної філармонії, – коментує журналістам “Про все” перший заступник голови обласної ради Роман Сущенко. – Не видно логіки у призначенні цієї особи. Шість людей проголосували за Паскалова, троє було проти. Я нагадаю, обрали людину, яка взагалі не має стосунку до галузі культури. Одразу під час роботи комісії з’явилися елементи, які вказували на замовний характер цього голосування. Я маю на увазі введення процедури таємного голосування, відсторонення громадськості та колективу театру від участі в конкурсі. Бій програний, але головна битва попереду. Справа в тому, що Черкаська обласна рада ще має затвердити цю кандидатуру.

Свою позицію прокоментував у соціальних мережах і Сергій Воронов:

– Історія із обранням нового директора театру – це суцільна ганьба! Ганьба для діючої влади і для всієї культурної громадськості! – пише директор училища.

Як розповідають актори, комісія відзначила трьох кандидатів: Петра Ластівку, Романа Бурлакова та Наталію Мамалигу, проте шляхом таємного голосування обрали Руслана Паскалова. Він був єдиним серед усіх кандидатів, хто представляв свою програму російською мовою.

У своїй конкурсній пропозиції щодо розвитку театру Паскалов розповів, що серед пріоритетів бачить створення безпечного простору для акторів, зокрема, технічне оновлення сцени й декорацій. Щодо творчої діяльності, то претендент переконаний в необхідності продовжувати гастролі колективів в Україні і за кордоном, брати участь у  фестивалях. Також у планах запрошувати різні колективи з-за кордону, а для безбар’єрного перегляду планує облаштувати аудіосупровід вистав.

До відома:

Руслан Паскалов народився в Грузії, є громадянином України, а за національністю – грек. У 1995-2000 роках навчався у Тбіліському гуманітарному університеті за спеціальністю фінансист. Свою трудову діяльність розпочав із Цинцкаройського будинку культури, де 6 років працював директором, потім 4 роки очолював будівельне підприємство “Афродіта” , а в 1997-2013 роках працював заступником директора з господарської діяльності Черкаської обласної філармонії.

Нагадаємо, остаточне рішення про призначення кандидата на посаду мають ухвалити депутати обласної ради на сесії.