Очільник Черкаського району відреагував на матеріал інтернет-видання про роздачу землі навколо “Фотону”

в Новини

Висвітлення конфлікту навколо СТ «Фотон» – приклад новин, у яких недостовірна інформація, пишуть на сайті Черкаської РДА.

Усе-таки завдання робити медіа-продукт об’єктивно, аналізуючи всі спірні сторони видається абсолютно непідйомним для наших інтернет-видань. У гонитві за сенсаціями вони не гребують ніякими матеріалами, видруковуючи їх без всебічної перевірки. Можливо змінилися принципи журналістської етики?

Переповнені екологічним вибухом пташники, які ДП «Перемога Нова» збирається будувати у Черкаському районі, поступилися місцем «Республіці Фотонії», за подіями в якій як виявляється з 2012 року слідкує інтернет-видання «Провінція». Новинарі завжди охоче підхоплюють якусь нову жуйку, тим паче, у період передвиборчої гонитви.

Спробуємо розібратися, про що взагалі йдеться.

«После назначения главой Черкасской райгосадминистрации Константина Омаргалиева вокруг «Фотона» началась массовая раздача земли».

Дуже цікаво було б провести експеримент – журналістам, які, за їхніми ж словами, вже з 2012 року висвітлюють тему «фотонівців», поставити запитання на засипку, наприклад, хто, згідно із законодавством розпоряджається землями державної власності сільськогосподарського призначення, до яких, до речі, і належать землі «фотонівців»? Сумніваюся, що вони взагалі цікавилися, якого призначення ця земля. Головне ж тема для обговорення.

Відтак, інформую – з 1 січня 2013 року відповідно до ст. 122 Земельного кодексу України цими земельними ділянками розпоряджається Головне управління Держземагентства у Черкаській області.

До речі, можу нагадати й про час призначення мене головою державної адміністрації – квітень 2014 року.

«После того, как ПП «Геотоп-Сервис» провело инвентаризацию земли садового товарищества (по заявлению бывшего председателя правления Владимира Подкорытова), с территории «Фотона» «исчезли» 52 гектара земли. В основном это земельные наделы пенсионеров. Пожилые люди не занимались их приватизацией, полагая – раз в 1988 году им землю выделили, она принадлежит им навечно».

Про що взагалі йдеться.

Форма власності цієї земельної ділянки з 1988 року – державна. Акт на право постійного користування отримала юридична особа – садівниче товариство «Фотон заводу «Фотоприлад»», передача земельних ділянок у власність членам товариства на той час не була передбачена законодавством. Це по-перше.

По друге, з 2002 року члени садівничого товариства, відповідності до ст. 118 Земельного кодексу України, отримали право на безоплатну приватизацію земельних ділянок, якими вони користувалися. З 2002 по 2014 рр. більш як половина членів садівничого товариства приватизували свої земельні ділянки, форма власності на них з державної змінилася на приватну. Таким чином, склалась ситуація, що одні й ті ж земельні ділянки перебували в постійному користуванні садівничого товариства, і в той же час, у приватній власності громадян.

У зв’язку з цим, з метою приведення у відповідність земельно-облікових документів в 2013 році садівниче товариство «Фотон» замовило документацію із землеустрою щодо проведення інвентаризації всієї земельної ділянки – 109,4 га.

В результаті інвентаризації було встановлено, що у приватній власності громадян знаходяться 741 земельна ділянка на загальну площу 52,89 га. Органи державної влади чи місцевого самоврядування, відповідно до діючого законодавства, не мають жодного відношення до цих земельних ділянок. До земель загального користування СТ «Фотон» належить 12,16 га (під дорогами, проїздами та зеленими насадженнями), 44,3 га – не приватизовані земельні ділянки членів СТ «Фотон».

« Землю за «Фотоном», возле насосной станции, при активном участии Госземагентства в Черкасской области, отдали якобы участникам антитеррористической операции. Часть фотоновцев ( в частности, «отстраненный» председатель правления Игорь Кобылянский) убеждена, что никаких «участников АТО там нет и в помине».

Справді, навколо земель садового товариства «Фотон знаходиться близько 13 га землі, якою розпоряджається Головне управління Держземагенства у Черкаській області. Державна адміністрація, відповідно до законодавства, не може контролювати виділення земельних ділянок.

«Продолжается чехарда с людьми, которые борются за право представлять интересы фотоновских дачников. 22 марта 2015 года по протоколу общего собрания членов садового товарищества вышеупомянутый Игорь Кобылянский был отстранен от обязанностей председателя правления СТ «Фотон». Снимали «своеобразно».

Ось звідси й потрібно було розпочинати. Через боротьбу Кобилянського, Подкоритова, Приходько та Ладняк за «важелі правління» й страждають «фотонівці», зокрема, ті ж пенсіонери. Вони не можуть приватизувати земельні ділянки через відсутність легітимного голови правління. А четверо вищеперерахованих осіб майже щотижня приносять протоколи зборів до державного реєстратора. навіщо? Бо на території садового товариства «Фотон» є кілька десятків земельних ділянок без власників. А якщо ти голова правління. то що це означає? навряд чи це риторичне запитання.

А державний реєстратор відповідно до своїх повноважень зобов’язаний виконати рішення суду про реєстрацію повноважень голів садового товариства та статутів. Підставою для реєстрації є і протокол зборів.

Правление «Фотона» во главе с бывшим эсбеушником заявляет, что не намерено терпеть «бессовестного поведения» руководства Черкасской райгосадминистрации, которое занято «откровенным и бессовестным дерибаном земли».

Чи не натякає шановний Кобилянський на блокування роботи державного адміністратора, який він учинив 23.03.2015 року у приміщенні районної державної адміністрації, що довелося викликати міліцію для врегулювання конфлікту? До речі, це не вперше за останні півроку.

«Процессом «дерибана» земли возле «Фотона» напрямую руководит начальник управления АПК Черкасской районной администрации Виктор Лысенко, – рассказал «Провинции» Игорь Кобылянский. – А схемы вывода земли за «Фотоном», скорее всего, разрабатывают непосредственно в Госземагентстве в Черкасской области …»

Вже зовсім незрозуміло, яке відношення управління агропромислового розвитку райдержадміністрації має до надання земельних ділянок головним управлінням Держземагенства? До речі, хочу поінформувати шановних медійників, що Лисенко лише заступник начальника управління агропромислового розвитку.

«Ведь параллельно выщеописанным событиям некая общественная организация «Землепользователи садового товарищества «Фотон» через суд пытаются оспорить земельный акт «Фотона». Если это случится, социального взрыва не избежать…»

Насправді вони виграли вже кілька судів. 14.02.2014 реєстраційною службою Черкаського районного управління юстиції було зареєстровано Громадську організацію «ЗЕМЛЕВЛАСНИКІВ САДОВОГО ТОВАРИСТВА «ФОТОН». 22.05.2014 до реєстраційної служби надійшла заява та докумнети щодо прийняття повідомлення про зміни до статуту Громадської організації «ЗЕМЛЕВЛАСНИКІВ САДОВОГО ТОВАРИСТВА «ФОТОН». За результатами проведення правової експертизи поданих документів, 28.05.2014 Громадській організації «ЗЕМЛЕВЛАСНИКІВ САДОВОГО ТОВАРИСТВА «ФОТОН» було відмовлено у прийнятті повідомлення про  зміни до статуту у зв’язку із невідповідністю пункту 2 чистини 2 статті 9, пункту 3 частини 6 статті 14 Закону України «Про громадські об’єднання». 02.07.2014 до реєстраційної служби надійшла заява та документи щодо прийняття повідомлення про зміни до статуту Громадської організації «ЗЕМЛЕВЛАСНИКІВ САДОВОГО ТОВАРИСТВА «ФОТОН». За результатами проведення правової експертизи поданих документів, 08.07.2014 Громадській організації «ЗЕМЛЕВЛАСНИКІВ САДОВОГО ТОВАРИСТВА «ФОТОН»  було відмовлено у прийнятті повідомлення про  зміни до статуту у зв’язку із невідповідністю частині 6 статті 10 Закону України «Про громадські об’єднання».

«От Провинции: обращаем внимание руководства Черкасского района и Черкасской области. Господа Ткаченко и Омаргалиев, неподалеку от Черкасс вызрела потенциально самая что ни на есть горячая точка. Разумеется, можно и дальше комбинировать (это уже о Черкасской РГА), надеясь, что как-то оно само собой рассосется. Но по сути райгосадминистрации в полном составе нужно выехать на общее собрание СТ «Фотон» и расставить все точки над «і».

Крапки над «і» у законодавчому руслі я намагаюся розставити з минулого року. Зокрема, було проведено кілька зустрічей з «фотонівцями», про що повідомлялося раніше. Зі свого боку райдержадміністрація готова надати відповідні документи по СТ «Фотон».

P.S. Історію навколо садового товариства «Фотон», розказану у форматі обміну репліками між напряму зацікавленими особами, як то Кобилянський, Подкоритов, пересічний читач сприймає як іще один епізод «гризні у верхах» та «прихватизації», не більше. Й зробить висновки, скоріш за все, відповідно до своїх уже сформованих політичних симпатій та антипатій – будь-яка влада попри зміни в країні хоче тільки нажитися.

Чому ж журналісти так масово порушують одну із стандартних вимог до інформаційних матеріалів – наявності об’єктивності? Можливо, тому, що для людей, які не перший рік працюють у мас-медіа, будь-який конфлікт є лише черговим епізодом кількарічного серіалу…

З повним текстом матеріалу інтренет-видання “Провінція” можна ознайомитися тут.