Одарич бачить майбутнє міста за енергозберігаючими технологіями та альтернативними джерелами енергії

в Економіка, Новини

Так він прокоментував ситуацію, що склалася навколо КП “Черкаситеплокомуненерго” та ВП “Черкаська ТЕЦ”.

 – Для мене завжди було очевидним, що газ буде постійно зростати в ціні, поки взагалі років через 15 природній газ не закінчиться на нашій планеті зовсім. Так саме для мене було зрозуміло завжди, що дотація на газ для населення вічно існувати не може, і ціна на газ для населення дорівняється до його ринкової вартості. Також мені зрозуміло, що через декілька років газ для населення продаватиметься дорожче, ніж для підприємств. Це нормальна практика для Європи. Така політика стимулює людей економити, вкладати кошти в енергоефективність та використовувати альтернативні джерела енергії.

Тому я знав, що настане той час, коли тепло на Черкаській ТЕЦ стане дешевше, тому що купувати вугілля втричі дешевше, ніж газ. Ніхто мене не переконає у зворотньому, – розповів Сергій Одарич.

Наразі ціна на газ для бюджетних установ – шкіл, дитячих садочків, поліклінік – уже прирівняна до ринкової.

 – Як тільки це відбулося три роки тому, ми відразу збільшили купівлю тепла у Черкаської ТЕЦ. За один рік ми витіснили з газового сектору 24% тепла і перевели його на виробництво за допомогою вугілля. Це дало змогу забезпечити всі наші школи, дитсадки, лікарні теплом, яке виробляється без використання газу, – сказав міський голова.

З 1 березня Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг затвердила тариф для Теплокомуненерго у 1656 грн за гігакалорію, для Черкаської ТЕЦ – 555 грн. З 1 травня тариф для населення по Черкаській ТЕЦ – 512 грн за гігакалорію, Теплокомуненерго – 601 грн.

 – Втричі дешевше купувати вугільне тепло, – наголосив Сергій Олегович.

Це лише перший етап підвищення ціни на газ для населення. Тому на думку міського голови необхідно використовувати відновлювальні джерела енергії – сонце, вітер і т. д. Зокрема майбутнє Черкас він бачить за використанням деревини,якої є навіть з надлишком.