Одарич переживає, що кошти, передбачені на ремонт доріг, розійдуться на майданчики та парканчики

в Новини, Політика

Як ми вже знаємо, з 1 січня 2015 року суттєво змінилося бюджетне та податкове законодавство України, зокрема законодавці чітко заклали норму про те, що власники автомобілів, водії, які використовують транспортну інфраструктуру певного населеного пункту відраховують 5 % суми вартості пального до місцевого бюджету (раніше ці кошти надходили до державного бюджету).

– Логіка цього закону полягає в тому, щоб забезпечити місцеві бюджети достатнім ресурсом для того, щоб утримувати в належному стані дорожні покриття та вуличну інфраструктуру. Тому в цьому році міський бюджет Черкас від цих 5% акцизних податків на пальне отримує близько 50-60 мільйонів гривень. Безумовно, цього мало, щоб капітально відремонтувати всі черкаські дороги. Схеми продажу пального і досі залишаються тіньовими. І це дуже прикро. Тому я прошу, щоб все пальне з черкаських АЗС продавалося тільки легально.

Але існує і друга значна проблема. Це те, що половина коштів з акцизного податку депутати розприділяють не на ремонт доріг, а на абсолютно інші потреби – облаштування дитячих майданчиків, фарбування парканчиків та іншого. Я накладав вето на такі рішення. І вважаю, ті кошти, які сплачують водії повинні йти прямо на ремонтування доріг, – про це вчора на презентації громадського формування “Черкаський Автомайдан” наголосив міський голова Сергій Одарич.