Одарич сподівається вже сьогодні поновитися як кандидат на посаду міського голови та жалкує, що тиждень не міг агітувати

Одарич сподівається вже сьогодні поновитися як кандидат на посаду міського голови та жалкує, що тиждень не міг агітувати
в Новини, Політика

Уже тиждень міський голови Черкас Сергій Одарич не може агітувати за себе як за кандидата на посаду міського голови від Партії вільних демократів. Але й вийти на роботу він також не може.  А все тому, що міська виборча комісія зняла його з реєстрації,  а рішення про це немає. Про це він заявив на своїй прес-конференції.

Станом на сьогоднішній день він сподівається, що буде поновлений в статусі кандидата на посаду міського голови. Проте це, за його словами, ні йому, ні тим 12 кандидатам в депутати до Черкаської міської ради, які були зняті з реєстрації, не поверне втраченого часу, коли вони не могли проводити агітацію.

 – Комісія придумала термін, що я особа з “невизначеним статусом”. Немає рішення про те, що мене зняли з реєстрації. І я кажу: давайте я вийду на роботу, а мені начальник відділу кадрів відповідає, що я не можу, оскільки для цього я маю надати постанову, що я не кандидат. А я не можу дати, бо у мене її немає. Якщо вона дійсно десь є, то я виходить прогульник тоді. Агітувати не можу, на роботу вийти не можу, – розповів про своє бачення ситуації Сергій Одарич.

Все це за словами Одарича нагадує йому 2006 рік, коли на місцевих виборах відбувалася так само не боротьба ідей, а тіньових впливів, щоб не допустити конкурентів до виборів. Тому ситуація з виборчим процесом він назвав “умисним та глибоко продуманим злочином проти виборчих прав громадян”. За цим усім, він переконаний, стоїть відомий в місті бізнесмен Андрій Бородай та політичні сили, якими він “диригує”.

Читайте також: Членів Черкаської міської ТВК залякали настільки, що вони забули, хто такий Бородай

Оскільки до виборів залишилося менше тижня, Сергій Одарич вирішив звернутися до Президента України Петра Порошенка, щоб він втрутився у ситуацію:

 – Я звертаюся сьогодні безпосередньо до Президента України Петра Олексійовича Порошенка як Голови держави і гаранта дотримання конституційних прав втрутитися в ситуацію і відновити права обирати і бути обраним. Це обмеження може відбутися лише на підставі рішення суду, – звернувся через представників ЗМІ кандидат на посаду міського голови Черкас.

Ще однією проблемою, на якій загострив увагу Сергій Одарич є те, що бюлетені вже надруковані без Партії вільних демократів та без нього відповідно.

 – Бюлетені сьогодні мають доставити в друкарню комісії. Їх вартість 1 мільйон 200 тисяч гривень. Вони вже не відповідають стану справ на сьогоднішній день, бо Партія вільних демократів рішенням Центральної виборчої комісії відновлена як учасник виборчого процесу. Це означає, що 42 різних видів бюлетенів мають бути по-новому прожеребковані, сформовані, затверджені рішенням комісії як зразки і замовлені в друк, – сказав він, відзначивши, що попередній склад комісії має відповісти за те, що він замовив і витратив бюджетні кошти на друк бюлетенів, які базувалися на незаконних рішеннях попереднього складу ТВК.

Читайте також: ЦВК затвердила новий склад Черкаської міської виборчої комісії

Також він додав, що сьогодні вночі знайшлася постанова про скасування реєстрації його як кандидата на посаду міського голови, та висловив сподівання, що ЦВК отримає вже сьогодні цей документ та скасує його, внаслідок чого він буде відновлений як кандидат на посаду міського голови.

Нагадаємо, нещодавно відбувся круглий стіл провідних політичних сил Черкас, на кому вони також звернулися до Президента України Петра Порошенка з проханням не допустити зриву виборчого процесу в місті, забезпечивши його законність та дотримання термінів проведення. У свою чергу вони побачили застосування політичної технології зі сторони Партії вільних демократів, направленої на зрив виборів.