Один із черкаських гуртожитків, які залишились без газу, виставили на продаж майже за 6 млн грн

Один із черкаських гуртожитків, які залишились без газу, виставили на продаж майже за 6 млн грн
в Новини

Проблеми із вивезенням сміття, відсутність газопостачання і загроза відключення світла. Мешканці чотирьох черкаських гуртожитків по вулиці Ханенка, 2 та 4, Хоменка, 12 та В’ячеслава Чорновола, 245/ 1 потрапили до пастки комунальних послуг. У разі невирішення цих нагальних питань мешканці гуртожитків обіцяють діяти радикально та перекривати вулиці міста.

Раніше гуртожитки знаходилися на балансі підприємства “Житлобудсервіс”, проте без попередження директор цієї установи В’ячеслав Талан в односторонньому порядку розірвав договори щодо надання комунальних послуг. У зв’язку з цим мешканці гуртожитків залишилися без газопостачання і незабаром їм можуть відключити і світло.

Заручники комунальних послуг: мешканці чотирьох черкаських гуртожитків погрожують перекриттям доріг
Фото: “ВиЧЕрпно”

Мешканці одного із гуртожитків розповідають, що 12 листопада 2018 року відбулася нарада, на якій було повідомлено, що гуртожитки хочуть передати на баланс міста. Згідно із законом, для того, щоб мешканці могли приватизувати свої площі, гуртожитки потрібно було передати на баланс міста. Відповідно гуртожитки передали на баланс міських СУБів: один – на баланс Придніпровської СУБ, а три – на баланс Соснівської СУБ.

У ході сьогоднішнього засідання членкиня виконавчого комітету Черкаської міської ради Діана Тяско повідомила, що директор державного підприємства “Житлобудсервіс” В’ячеслав Талан незаконно розірвав договори із гуртожитками, адже згідно закону, попередні договори діють до часу призначення нового управителя будинків.

– Протягом цього часу мали функціонувати попередні договори, але підприємство “Житлобудсервіс” відмовляється забезпечувати надання комунальних послуг. Наразі першочерговим завданням є визначення шляхом конкурсу нового управителя будинків, але це процедура, яка може тривати і до двох місяців. Одним із шляхів вирішення проблеми є укладання тимчасових угод між СУБами та Черкаським міським РЕМом і ПАТ “Черкасигаз”. Якщо зараз проблем із Черкаським міським РЕМом немає, то із ПАТ “Черкасигаз” є деякі труднощі, – наголосила Діана Тяско.

За її словами, департамент ЖКК вже отримав доручення, щоб вже сьогодні була знайдена компанія, яка зможе забезпечити надання газопостачання для мешканців гуртожитків. Згодом СУБи укладуть угоду з цією компанією, після чого можна буде говорити про підключення газу до гуртожитків. Проте у ПАТ “Черкасигаз” не готові повідомити про точну дату підключення газу.

Заручники комунальних послуг: мешканці чотирьох черкаських гуртожитків погрожують перекриттям доріг
Фото: ВиЧЕрпно

Під час сьогоднішнього засідання директор підприємства “Житлобудсервіс” В’ячеслав Талан повідомив, що не дивлячись на норми чинного законодавства, відмовляється продовжувати обслуговування чотирьох гуртожитків до часу призначення нового управителя.

Членкиня виконкому Діана Тяско повідомила, що таке рішення В’ячеслава Талана може свідчити про його причетність до корупційної складової, оскільки один із гуртожитків уже був виставлений на продаж:

– У мене є світлина, де чітко зазначено, що гуртожиток по вулиці Хоменка, 12 був виставлений на продаж за 5 мільйонів 642 тисячі гривень. Ми припускаємо, що такий опір директора пов’язаний з тим, що будинок уже виставлений на продаж. На сайті є номер телефону, але не зрозуміло, хто ж насправді виставив гуртожиток на продаж. Про це буде повідомлено до прокуратури для подальшого розслідування.