Оголошено в міжнародний розшук ексголову Конституційного суду Тупицького

Оголошено в міжнародний розшук ексголову Конституційного суду Тупицького
в Новини

Колишнього Голову Конституційного Суду України Олександра Тупицького, який родом із села Булозір’я на Черкащині, оголошено в міжнародний розшук, інформує Офіс Генерального прокурора.

Нагадаємо, працівники ДБР розпочали досудове розслідування за фактом організації співробітниками правоохоронних органів та цивільними незаконного переправлення через кордон екссудді та колишнього Голови Конституційного Суду України Тупицького.

Нині ж Подільським районним судом міста Києва 27 травня 2022 року його оголошено в міжнародний розшук.

Він обвинувачується у вчиненні низки кримінальних правопорушень проти правосуддя.

Відповідне клопотання було заявлене прокурорами у зв’язку із систематичним ухиленням обвинуваченого від суду.

Встановлено, що 17 березня 2022 року обвинувачений, не маючи законних підстав для виїзду з України в умовах воєнного стану, з порушенням встановленого законодавством порядку, без проходження прикордонного і митного контролю, перетнув державний кордон України в районі пункті пропуску «Косино» у Закарпатській області, та наразі знаходиться на території Австрійської Республіки.

Ці обставини є предметом досудового розслідування в окремому провадженні.

Нагадаємо, обвинувальний акт стосовно колишнього Голови Конституційного Суду України було скеровано до Подільського районного суду міста Києва 25 травня 2021 року.

За версією слідства, в жовтні 2018 року обвинувачений, діючи з корисливих мотивів, в особистих інтересах та в інтересах свого знайомого – колишнього Голови Вищого господарського суду України, який розшукується правоохоронними органами, здійснював підкуп свідка щоб він відмовився від давання показань або давав завідомо неправдиві показання у кримінальному провадженні, пов’язаному із протиправним заволодінням майновими активами ЗАТ «Зуївський енергомеханічний завод».

Окрім того, упродовж 2018 – 2019 років обвинувачений неодноразово надавав слідчому Генеральної прокуратури України в цьому ж провадженні завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту щодо особливо тяжкого злочину (ч. 2 ст. 384 та ст. 386 КК України).

Відзначимо, у 2020 році Олександр Тупицький був відсторонений від посади судді КСУ.

Державний департамент США ввів санкції проти колишнього глави Конституційного суду України Олександра Тупицького та його дружини Ольги.