Олег Найдан запевнив, що в пологовому будинку № 2 інші медзаклади не розташовуватимуться

Олег Найдан запевнив, що в пологовому будинку № 2 інші медзаклади не розташовуватимуться
в Новини

У пологовому будинку № 2 м. Черкаси поки-що не передбачене розміщення інших медичних закладів. Про це розповів заступник директора Департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА Олег Найдан. Він запевнив, що ані шкірвендиспансер, ані обласний центр екстреної допомоги там розташовувати не збираються,  інформує сайт Департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА.

– Реформа системи екстреної медицини ще не завершена, – наголосив Олег Володимирович. – Нині триває процес її удосконалення. Зокрема, йде пошук приміщення для диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги.

Він наголошує, що екстрена медична допомога – це окремий, особливий вид медичної допомоги, відмінний від первинного, вторинного чи третинного рівня надання допомоги.Наразі реформування цього напрямку медицини перевели на фінансування з обласного бюджету й почали працювати за естратериторіальним принципом, тобто швидкі з, приміром, Умані, можуть працювати в сусідньому районі.

– Це лише перший крок, – додає Олег Найдан. –  А другий – потреба в створенні повноцінної централізованої диспетчерської служби швидкої медичної допомоги. Для цього потрібне відповідне приміщення. Варіант пологового будинку № 2 розглядався, та на даний момент він неактуальний. Щодо розміщення на базі цього закладу обласного шкірвендиспансеру, то такий варіант не розглядався ніколи.

“Переселення” пологового будинку № 2 в приміщення пологового будинку № 1 на Чехова повинно вирішуватися на рівні міської влади, оскільки обидві лікарні – це комунальні заклади, підпорядковані обласному центру.