Без реклами та фото: Олександр Позняков розповів про аспекти нового зоозахисного закону (ВІДЕО)

в Відео Новини Суспільство

6 серпня президент України Володимир Зеленський підписав закон про заборону жорстокого поводження з тваринами. У студії «Вичерпно» начальник Черкаського управління Держекоінспекції Центрального округу Олександр Позняков розповів, що врегульовує цей закон та як діяти при виявленні його порушень. 

Відзначимо, новий закон забороняє: жебракувати з тваринами; бити, вбивати, труїти і калічити бездомних тварин; залишати тварин в салоні автомобіля при температурі повітря понад +20ºС або нижче -5ºС; фотопослуги з дикими тваринами; використовувати тварин у рекламі розваг і закладів харчування; контрабанду диких тварин.

Крім того, підписаний документ забороняє застосування евтаназії для регулювання чисельності безпритульних тварин; пропаганду жорстокого поводження з тваринами; утримання диких великих тварин в закладах громадського харчування та інших непристосованих для цього місцях; замуровування тварин в підвальних приміщеннях.

«Диких тварин взагалі без певної документації не можна утримувати. Невдовзі хочуть навіть цирки заборонити, аби зменшити знущання над тваринами», — зазначив начальник Держекоінспекції.

При виявленні порушень цього законодавства Позняков закликав громадян звертатися до Держекоінспекції.

«Раніше у нас було дуже мало підстав карати за катування, утримання в неволі чи за інші фактори, які негативно впливають на тварин. Зараз закон нам дає більше можливостей зменшити кількість таких випадків. Я вважаю цей законопроєкт правильним, його треба виконувати», — сказав Позняков.

Згідно з документом, за жорстоке поводження з тваринами з 14 років людину можна притягти до адміністративної, а з 16 років — до кримінальної відповідальності. Постраждалу тварину конфісковуватимуть, а її власника позбавлятимуть прав на утримування тварин на п’ять років.

Детальніше про це та багато іншого дивіться в нашому відео: 

Можливо Вас зацікавить

Відео
В одному із мікрорайонів Черкас з’явиться підрозділ ЦНАПу (ВІДЕО)
Відео
Вивчаємо питання побудови кисневої станції на території Першої лікарні, — Анатолій Бондаренко (ВІДЕО)
Відео
З 80-ти проголосованих е-петицій у Черкасах реалізовано лише одну (ВІДЕО)