Олександр Радуцький бачить безліч переваг в тому, що єдиним надавачем послуг стане Черкаситеплокомуненерго

в Економіка, Новини

Секретар міськради Олександр Радуцький переконаний, що у місті має бути один надавач послуг теплопостачання, зокрема КПТМ “Черкаситеплокомуненерго”. Про це він сказав на своїй прес-конференції.

Серед переваг системи з єдиним надавачем послуг Олександр Радуцький навів такі:

– можливість реалізації єдиної політики теплопостачання у місті;

– створення конкурентного середовища у виробництві тепла, що підвищить якість та зменшить вартість теплоносія;

– підвищення надійності транспортування тепла, оскільки виконавець послуг буде зацікавлений у зменшенні втрат тепла при транспортуванні;

– підвищення якості та зменшення вартості абоносбслуговування;

– збільшення ефективності енергозберігаючих заходів;

– відновлення соціальної справедливості – по місту буде єдиний тариф для населення за опалення квадратного метра квартири.

 – Якщо до першого квітня різниця в тарифах між Черкаською ТЕЦ та Теплокомуненерго була незначною, то зараз вона вже становитиме близько 50 гривень. Коли ж єдиним надавачем послуг стане Черкаситеплокомуненерго, то він зможе купляти тепло у Черкаської ТЕЦ чи інших підприємств, які захочуть його продати, – сказав Олександр Романович. 

Також було відзначено, що на сьогоднішній день заборгованість Черкаситеплокомуненерго перед Черкаською ТЕЦ складає  34 млн грн і 1,5 млн євро перед ЄБРР.

Проте передача системи теплопостачання в одні руки та значні кредитні борги не мають вплинути на здорожчання тарифу, адже за словами секретаря міськради: і інвестиційна складова, й кредитні зобов’язання вже закладені у майбутній тариф.

Хоча у розданому ним протоколі наради з працівниками ЖКГ, на якому був присутній й директор ВП “Черкаська ТЕЦ” ПАТ “Черкаське хімволокно” Володимир Бондаренко, зазначено, що у разі визначення КПТМ “Чрекаситеплокомуненерго” єдиним виконавцем послуг тариф для колишніх споживачів Черкаської ТЕЦ збільшиться.

Окрім того Олександр Радуцький  запевнив, що якщо все-таки буде вирішено зробити КП “Черкаситеплокомуненерго” єдиним постачальником тепла в місті, то підприємство готове вже на наступний день запустити всі потужності.