Олександр Завітневич про місцеві вибори та роботу обласного штабу

105702889_298055304664201_6401081700191988911_n
besplatka_728_90_ukr

Під час інтерв’ю з Олександром Завітневичем, депутатом Верховної Ради України від списку партії «Слуга народу», головою Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки дізналися, які цілі і задачі він ставить перед собою та командою.

- Вас в лютому було призначено куратором виборчого процесу на Черкащині, тепер Ви стали головою обласного осередку. Які завдання Ви бачите перед собою, чи буде обласний штаб функціювати після виборів?

- Відразу скажу — осередок постійний. Запевняю, що він діятиме і після виборів. Наша команда на чолі з Володимиром Зеленським прийшла не лише займатись виборами, а нести зміни в межах всієї України. Створені представництва партії – це своєрідний місток між громадянами та владою на всіх рівнях. Кожен мешканець області зможе донести свою проблему, незалежно від того, чи пройшли вибори, чи лишень стартують.

Що ж до моєї місії – бачу її в тому, аби місцеві громади отримали реальне представництво у владі, щоб прийшли професійні люди з незаплямованою репутацією. На місцях політика відходить на другорядний план. Найважливіше — це ефективність роботи: економічна, кадрова, господарська. Саме бажання розвивати власну громаду, порядність, фаховість, власні вчинки кандидатів мають стати основною формування списків. Тому і я особисто, і члени нашої команди будемо ретельно відбирати людей.

- Депутати від «Слуги Народу» постійно кажуть про важливість передачі влади на місця. В той же час Президент жорстко розкритикував міського голову Черкас за його ініціативи.

- Депутати від «Слуги Народу» не лише про це говорять, а й реально працюють над тим, щоб місцеві громади отримали реальну владу. До речі, земельна реформа, яку так критикували старі політики, якраз про те, щоб передати землю державної власності місцевим радам. Навіть, якщо цю місцеву раду очолює такий політик, як згаданий вами мер, який грає з людськими життями в рулетку.

Але не дивлячись на це, ми будемо віддавати владу людям. Реформа децентралізації, яку наші сусіди по Євросоюзу провели ще в 90-х роках, дуже непроста. Ніхто до нас так і не набрався сміливості її зробити. Була спроба при Ющенку, але тоді побоялися, що рейтинги пропадуть. В результаті ні рейтинги не врятували, ні реформу не провели. При попередній владі цей процес почали, але знову зупинили, бо почали боятися, що люди на місцях стануть самодостатніми і перестануть бігати в Київ на поклони. А ми не боїмося. Ми навпаки хочемо, щоб люди на місцях вирішували як їм жити.

Але важливо не лише провести децентралізацію, а й обрати в місцеві ради достойних людей, які почнуть наводити порядок у своїх громадах. А не так, як деякі – оголошувати у себе «коронавірусні республіки».

- Ситуація з епідемією може призвести до скасування місцевих виборів?

- Місцеві вибори відбудуться згідно із законом і Конституцією – 25 жовтня 2020 року. Можливо, комусь з наших опонентів і хотілося би, щоб їх перенесли, але цього не буде. Вибори пройдуть, причому за діючим законодавством. Ми не будемо, як це робили до нас, змінювати «під себе» правила перед самим голосуванням.

- Куди звертатися громадянам із запитаннями і проблемами – у новий обласний штаб, чи у вже діючі приймальні народних депутатів від «Слуги Народу»?

- Депутати Верховної Ради від «Слуги Народу» – достатньо відкриті люди. Їм можна хоч і серед ночі написати у «Фейсбук» і отримати відповідь. Ми зробимо так, щоб і до місцевих рад пройшли такі ж прості й відкриті до людей депутати.

Зараз депутатські приймальні продовжують діяти, наскільки це можливо під час карантину. Ми ретельно вивчаємо кожне звернення, скаргу, пропозицію від громадян. Там, де потрібно, направляються депутатські звернення і запити. Двері обласного штабу відкриті для громадян, але це, швидше, місце для збору ідей, для обговорення стратегій, для напрацювання проектів з розвитку Черкаської області.

- За рік частина людей розчарувалася у Зе-команді. Як думаєте, Ваш результат на місцевих виборах буде гіршим за парламентські вибори?

- Вважаю, що найбільша представленість в органах місцевого самоврядування знову буде за «Слугою народу», адже люди як і раніше прагнуть змін і найбільш відчутними будуть – зміни на місцях.

Неможливо за рік виконати все, що не було зроблено за 30 років. Ми пішли в поперек старої політичної системи, тому бачимо шквал критики і зауважень. Проти нас об’єдналися усі, кому ми перекрили корупційні заробітки. Ми перезавантажили Верховну Раду, почали приймати важливі закони. Але щоб «передати» закон на рівень виконавчої влади, на рівень області чи громади, потрібен час

До того ж, місцеві керівники поки не змінилися. Мер чи сільський голова як крав, так і краде, та ще й звинувачує в усіх бідах «зелену владу». Саме тому ми й кажемо про важливість місцевих виборів. Їх результати будуть добре помітні у кожному конкретному місті чи селі.

KAYLAS_BC

Можливо Вас зацікавить