Олексій Павленко: Україна буде з хлібом

в Новини

Україна буде з хлібом. В цьому запевнив Міністр аграрної політики та продовольства Олексія Павленка під час брифінгу в Будинку Уряду у червер, 28 травня, інформує прес-служба Черкаської ОДА.

На даний час весняно-польові роботи практично завершені. Хоча, за словами Міністра, цьогорічна посівна кампанія була чи не найтяжчою за всі роки. Зокрема, це стосується подій на Сході України. Також роботи проходили в умовах значного здорожчання як палива, так і насіння, добрив тощо.

– Хочу сказати, що українські аграрії проявили найкращі риси – сміливість, спрямованість на результат, – наголосив Олексій Павленко. –  Посівну-2015 вважаю нашою інвестицією в фундамент майбутньої продовольчої безпеки.

Посівна площа цього року на рівні минулого року по всіх культурах – 26 ,5 млн. га. Зерновий клин усіх категорій господарств становить 14,8 га,. з них озимих культур – 8 млн. га (109 відс. до минулого року), ярових зернових і зернобобових – 6,9 млн. га.

– Хочу всіх запевнити, що Україна буде з хлібом. Ми маємо все для того, щоб отримати непоганий врожай. Україна відсіялася», – зазначив Олексій Павленко. Наразі основні завдання агрономів вжити необхідних заходів для хорошого розвитку  рослин, захисту від шкідників. Аграрії ж тим часом готуються до жнив – від підготовки техніки та паливно-мастильних матеріалів до розробки логістики для транспортування урожаю. Олексій Павленко висловив впевненість, що стан посівних площ  гарантує Україні хороші експортні перспективи.

– Дуже хочу сподіватися, що рік буде успішним, погодні умови адекватними і зможемо отримати непогані врожаї, – сказав Олексій Павленко.