ОПОРА про вибори на Черкащині та проблемні ТВК

ОПОРА про вибори на Черкащині та проблемні ТВК
в Новини

Більшість районних комісій Черкащини обіцяють сьогодні доставити протоколи до обласної виборчої комісії і оприлюднити результати по своїх ТВО. Міські комісії впорались із підрахунком оперативніше, проте теж ще не всі оприлюднили результати, а на деяких їх ще не встановили. Проблеми та конфлікти виникають у м. Черкаси, під час встановлення результатів виборів до міської ради та виборів міського голови, інформує ГМ “ОПОРА”.

Черкаська обласна виборча комісія прийняла тільки 4 протоколи з районних комісій. Ще 5 відправила на уточнення (з 20 районів і 6 міст обласного значення). Решта ТВК обіцяють здати протоколи сьогодні.

На сьогодні Черкаська міська виборча комісія розглянула 125 зі 127 протоколів ДВК про підрахунок голосів з виборів депутатів до обласної ради. Дві ДВК ще надали свої протоколи. Відтак наразі ТВК не встановила підсумки голосування з виборів обласної ради в межах свого ТВО.

Придніпровська і Соснівська районні у місті Черкаси територіальні виборчі комісії наразі працюють проблемно і з конфліктами. Так, Придніпровська районна ТВК одним протокольним рішенням прийняла рішення про перерахунок голосів на 11 дільницях, за скаргою, яка була подана уповноваженою особою партії БПП «Солідарність», при цьому копія посвідчення особи була подана без мокрої печатки, на засіданні не оголошувалися причини перерахунку голосів, окрім загальної фрази «численні порушення». Також 27.10 БПП «Солідарність» замінила голову Соснівської районної ТВК, що більше ніж на 3 години зупинило роботу відповідної ТВК. Подібне рішення про перерахунок на чотирьох дільницях прийняли і на Соснівській районній в місті виборчій комісії. Проте Черкаська міська ВК своїм рішенням призупинила перерахунок на обох районних ТВК.

Учора також відбулись заміни членів комісії в обох районних виборчих комісіях (2 на Придніпровській, 1 на Соснівській).

ОПОРА нагадує, що сьогодні, 30 жовтня, сільські, селищні і міські територіальні виборчі комісії на підставі складених ними протоколів про результати виборів сільського, селищного, міського голови мають прийняти рішення про обрання відповідних голів або про проведення повторного голосування чи визнання виборів такими, що не відбулися. До 4 листопада обласні, районні, міські і районні у місті ТВК зобов’язані встановити результати виборів депутатів у багатомандатному виборчому окрузі.