Освітяни Черкащини обговорили питання створення доброчесного академічного середовища у школі

Освітяни Черкащини обговорили питання створення доброчесного академічного середовища у школі
в Новини

Управлінням Державної служби якості освіти у Черкаській області спільно з представниками проєкту «Ініціатива академічної доброчесності та якості», Американські ради з міжнародної освіти проведено онлайн-конференцію «Якісна школа: створюємо доброчесне академічне середовище».

Участь у заході взяли директори, заступники директорів шкіл, вчителі, освітні експерти, працівники Центрів професійного розвитку педагогічних працівників, представники органів управління освітою громад.

«Дієва система академічної доброчесності у школі – ­­одна із основ надання якісної освіти учням. Важливим є також розуміння кожним учасником освітнього процесу важливості дотримання академічної доброчесності», – зауважила під час вітального слова начальниця управління Служби Оксана Компанієць.

Також було звернено увагу, що  академічна доброчесність є невід’ємною складовою внутрішньої системи забезпечення якості освіти в школі. Зокрема, під час проведення інституційного аудиту освітні експерти вивчають, чи дотримуються учасники освітнього процесу принципів академічної доброчесності тощо.

Детальніше про реалізацію політики академічної доброчесності розповіла Яна Чапайло, представниця проєкту «Ініціатива академічної доброчесності та якості».

Окремо вона зупинилася на практичних порадах, що стосувалися академічної доброчесності в педагогічній діяльності та особливостей навчання здобувачів освіти принципам академічної доброчесності.

Також учасникам онлайн-конференції були презентовані ресурси, що мають на меті допомогти вчителю сформувати систему академічної доброчесності.