
У Департаменті соцполітики пояснили, як оформити догляд за тими, хто його потребує

Черкаські прокурори направили до суду справу харківського колаборанта

Відтепер за годинниковою стрілкою: у Черкасах змінили схему маршруту автобуса №29

-960 осіб і 15 танків: У Генштабі опублікували нові втрати ворога

За добу в області ліквідували вісім пожеж сухостою (ФОТО, ВІДЕО)

В Україні можуть запровадити рибальський квиток

До Валмієри завітала делегація із Черкас

Більше 8 років у в’язниці проведе житель області за крадіжку

Для проведення посівною Черкащину та ще декілька областей розміновуватимуть

Автівки та медикаменти передали декільком батальйонам на Черкащині (ФОТО)

19-річного уманчанина засудили до шести років увʼязнення за збут наркотиків

Через недотримання ПДР у Черкасах сталася аварія

На Черкащині через вибух парогенератора загинули двоє працівників

За кількома адресами в Черкасах не продаватимуть воду
- Новини
- У Департаменті соцполітики пояснили, як оформити догляд за тими, хто його потребує
Патріотичне виховання сучасної молоді Черкащини набуває пріоритетного значення

На сьогодні досить пріоритетного значення набуває патріотичне виховання дітей та учнівської молоді. Саме з цього приводу представники обласної влади, військового комісаріату, викладачі навчальних закладів, зокрема предмету «Захист Вітчизни» розповідали про здійснення заходів щодо національно-патріотичного виховання сучасного покоління.
Заступник голови — керівник апарату Черкаської облдержадміністрації Віталій Коваль розповів, що Президентом України було підписано Указ №580 “Про стратегію розвитку національно-патріотичного виховання дітей та молоді” на 2016-2020 роки. Ним визначено три головних напрямки, які будуть реалізовувати національно-патріотичне виховання, зокрема: громадсько-патріотичне, військово-патріотичне і морально-духовне виховання.
“Ми з гордістю можемо заявити, що зараз Україна відійшла від пост-комуністичного світогляду. Як результат, протягом останніх двох років, молодь, юнацтво і взагалі все населення проявило високу патріотичну свідомість та відданість національним інтересам в усіх своїх діях. Починаючи з підтримки бійців в зоні АТО, продовжуючи допомогою українцям зі Сходу. Це говорить про наше спільне прийняття України, як єдиної домівки. А отже, ми розуміємо причетність нас до побудови української нації, як ключового сегменту у створенні нової Європи”, – акцентував заступник голови Черкаської ОДА.
Для гармонійного розвитку творчих та фізичних здібностей школярів, їх духовності, розширено мережу гуртків патріотичного спрямування. Нині функціонує 1 061 гурток, яким охоплено понад 13 тисяч учнів. Зокрема, військово-патріотичних – 501 (6 146 учнів).
“Цього року Черкащина стала центром проведення всеукраїнських фестивалів, флеш-мобів, акцій та таборів спрямованих на національно-патріотичне та військово-спортивне виховання молоді. В області вже функціонує 3 козацьких класи, у яких навчається 81 учень. А також активізовано діяльність шкільних волонтерських загонів, учасниками яких є близько 15 тисяч учнів”, – розповідає заступник директора Департаменту освіти і науки ОДА Оксана Сімушіна.
Нині до програми, затвердженої Президентом України, внесли поправки та визначили головною метою формування в учнівської молоді системного уявлення про військово-патріотичне виховання, говорить вчитель предмету “Захист Вітчизни” Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 13 Черкаської міської ради Володимир Мелецький. Він пояснює – це мета не для учнівської аудиторії, а для викладачів і вчителів предмету:
“У дітей потрібно формувати почуття патріотизму, готовності до виконання громадського і конституційного обов’язку для захисту інтересів України. А у відповідності з документами, видно, що нормативно-правової бази немає, а отже і мета залишається не сформованою”.
Щодо питань програми, повністю зі своїм колегою погодився Віктор Шевчук, вчитель предмету “Захист Вітчизни” Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 15. Але також розглянув і дещо іншу сторону медалі, яка стосується виховання юнаків жінками:
“Патріотизм – не лише “любов” до Батьківщини, як бачить це “слабка стать”. Це – можливість і бажання її захищати, а матусі намагаються гуманно уберегти своїх чад від реалій життя, ходячи за ними з носовичком. Ми ж бажаємо виховувати наших дітей по-українському. З дитинства навчаючи їх жити по правді. Щоб йдучи в доросле життя, вони не втрачали з-під ніг землю. Адже збрехавши, людина втрачає авторитет та свою гідність”.
Отож, саме у теперішніх соціально-політичних умовах, коли Україна ціною життя Героїв Небесної сотні, українських військових, добровольців та волонтерів відстоює свободу і територіальну цілісність, значення патріотичного виховання дітей та учнівської молоді має бути пріорітетним.
