Патріотичне виховання сучасної молоді Черкащини набуває пріоритетного значення

Патріотичне виховання сучасної молоді Черкащини набуває пріоритетного значення
в Новини, Суспільство

На сьогодні досить пріоритетного значення набуває патріотичне виховання дітей та учнівської молоді. Саме з цього приводу представники обласної влади, військового комісаріату, викладачі навчальних закладів, зокрема предмету «Захист Вітчизни» розповідали про здійснення заходів щодо національно-патріотичного виховання сучасного покоління. 

Заступник голови — керівник апарату Черкаської облдержадміністрації Віталій Коваль розповів, що Президентом України було підписано Указ №580 “Про стратегію розвитку національно-патріотичного виховання дітей та молоді” на 2016-2020 роки. Ним визначено три головних напрямки, які будуть реалізовувати національно-патріотичне виховання, зокрема: громадсько-патріотичне, військово-патріотичне і морально-духовне виховання.

IMG_3935

“Ми з гордістю можемо заявити, що зараз Україна відійшла від пост-комуністичного світогляду. Як результат, протягом останніх двох років,  молодь, юнацтво і взагалі все населення проявило високу патріотичну свідомість та відданість національним інтересам в усіх своїх діях. Починаючи з підтримки бійців в зоні АТО, продовжуючи допомогою українцям зі Сходу. Це говорить про наше спільне прийняття України, як єдиної домівки. А отже, ми розуміємо причетність нас до побудови української нації, як ключового сегменту у створенні нової Європи”, – акцентував заступник голови Черкаської ОДА.

Для гармонійного розвитку творчих та фізичних здібностей школярів, їх духовності, розширено мережу гуртків патріотичного спрямування. Нині функціонує 1 061 гурток, яким охоплено понад 13 тисяч учнів. Зокрема, військово-патріотичних – 501 (6 146 учнів).

IMG_3944

“Цього року Черкащина стала центром проведення всеукраїнських фестивалів, флеш-мобів, акцій та таборів спрямованих на національно-патріотичне та військово-спортивне виховання молоді. В області вже функціонує 3 козацьких класи, у яких навчається 81 учень. А також активізовано діяльність шкільних волонтерських загонів, учасниками яких є близько 15 тисяч учнів”, – розповідає заступник директора Департаменту освіти і науки ОДА Оксана Сімушіна.

Нині до програми, затвердженої Президентом України, внесли поправки та визначили головною метою формування в учнівської молоді системного уявлення про військово-патріотичне виховання, говорить вчитель предмету “Захист Вітчизни” Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 13 Черкаської міської ради Володимир Мелецький. Він пояснює – це мета не для учнівської аудиторії, а для викладачів і вчителів предмету:

IMG_3945

“У дітей потрібно формувати почуття патріотизму, готовності до виконання громадського і конституційного обов’язку для захисту інтересів України. А у відповідності з документами, видно, що нормативно-правової бази немає, а отже і мета залишається не сформованою”.

Щодо питань програми, повністю зі своїм колегою погодився Віктор Шевчук, вчитель предмету “Захист Вітчизни” Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 15. Але також розглянув і дещо іншу сторону медалі, яка стосується виховання юнаків жінками:

IMG_3949

“Патріотизм – не лише “любов” до Батьківщини, як бачить це “слабка стать”.  Це – можливість і бажання її захищати, а матусі намагаються гуманно уберегти своїх чад від реалій життя, ходячи за ними з носовичком. Ми ж бажаємо виховувати наших дітей по-українському. З дитинства навчаючи їх жити по правді. Щоб йдучи в доросле життя, вони не втрачали з-під ніг землю. Адже збрехавши, людина втрачає авторитет та свою гідність”.

Отож, саме у теперішніх соціально-політичних умовах, коли Україна ціною життя Героїв Небесної сотні, українських військових, добровольців та волонтерів відстоює свободу і територіальну цілісність, значення патріотичного виховання дітей та учнівської молоді має бути пріорітетним.

Реклама