Педагог заради своїх учнів долає щодня понад 60 кілометрів (ВІДЕО)

Педагог заради своїх учнів долає щодня понад 60 кілометрів (ВІДЕО)
в Новини

Педагогом Роман Барвінок працює 11 років, 10 з них – у Черкаському фізико-математичному ліцеї. Щодня на роботу він їздить з Чигирина, що за 63 кілометри від обласного центру.

Будні вчителя Романа Барвінка розпочинаються о шостій годині. Снідає та випиває чашку кави – розповіла дружина Катерина Барвінок. Жінка каже, що Роман виїздить на роботу о 7 ранку і повертається о 7 вечора, і вони родиною сумують за ним в час, коли його немає вдома. У всьому, додала Катерина, вони його підтримують.

На роботу з собою Роман Барвінок традиційно бере ноутбук та пару підручників. З Чигирина до Черкас іноді дістається автобусом, але здебільшого їздить із знайомими. Тривалість таких поїздок – година. Роман розповів, що завжди поспішає потрапити завчасно, аби підготуватися до уроку. Працює чоловік у Черкаському фізико – математичному ліцеї. До кожного учня, – додав, шукає індивідуальний підхід:

“Навіть, коли ти визиваєш їх когось до дошки, ти повинен знати, чи знає це дитина. Ти її повинен проглядати. Я стараюся визивати того учня, навіть якщо він руку не підіймає, але я знаю, що він може вирішити. Я не ставлю нікого в незручне становище”.

Педагог розповів, що обрав математику, бо кожен урок для нього – це щось нове. Він може бачити вирішення задачі з одного боку, а учні щораз, зі слів Романа, показують альтернативні рішення.

На питання, чи ставить двійки, відповів, що майже ніколи. Бо, зі слів педагога, двійку вчитель ставить, перш за все, собі. І хвилюється, коли так оцінює учня.

Їздить з райцентру до міста вчителювати Роман Барвінок протягом 10 років. Розповів, що в нього була робота в Чигирині, але він все ж вирішив їздити до Черкас, бо там, пояснив, має хороший колектив і улюблену роботу.

Суворим буває вкрай рідко – так про вчителя розповів одинадцятикласник Артем Бариш: “Якщо він бачить, що людина не навчається, він може накричати, але це він хвилюється, це він не від злості. Ми просто перший рік, які обов’язково здаватимуть ЗНО з математики. І він не дає нам шансу гуляти”.

Детальніше дивіться у сюжеті “Суспільне: Черкаси”: