Переселенець з Луганська вперше отримав паспорт у майже 19 років на Черкащині

Переселенець з Луганська вперше отримав паспорт у майже 19 років на Черкащині
в Новини

Богдану майже 19 років. Після досягнення 14-річного віку хлопець не звернувся за оформленням першого паспорта громадянина України. Прийшов до підрозділу Міграційної служби, коли гостро стало питання працевлаштування.

Інформує пресслужба Міграційної служби в Черкаській області.

Працівникам Драбівського сектору Управління ДМС у Черкаській області довелося проводити процедуру встановлення особи шляхом надсилання запитів щодо перевірки документів та інформації, зазначеної заявником у письмовому зверненні.

Як з’ясувалося, хлопець родом із Луганщини з багатодітної сім’ї. Шкільні роки минали в Луганську, згодом у Павлоградському районі Дніпропетровської області. А минулого року вирішив залишитися жити в Драбові на Черкащині, де на той час вже проживала його мати. І якщо до того вдавалося якось жити без паспорта, то при бажанні офіційно працевлаштуватися – без документа, як виявилося, ніяк.

Зазвичай паспорт, який оформлюється вперше, видається не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети для його отримання. А от у разі проведення процедури встановлення особи строк розгляду заяви-анкети може бути продовжений до двох місяців.

Тому так важливо робити все вчасно: виповнилося 14 років – час відвідати Міграційну службу та оформити ID, говорять в установі.