Перший український бронеавтомобіль – створили у Черкасах

Перший український бронеавтомобіль – створили у Черкасах
в Новини

У Черкасах створили перший вітчизняний бронеавтомобіль. Назву обрали відповідну: «Барс». Виготовляють його на автомобільному заводі корпорації “Богдан” на замовлення Збройних Сил України. Нині автівка проходить випробування, після чого її передадуть військовим, інформує ЧСН.

Над першим вітчизняним бронеавтомобілем працювала команда черкаських фахівців. Наприкінці минулого року, за завданням ЗСУ, конструкторське бюро автозаводу “Богдан” у стислі строки розробило нову модель. Ідею втілювали решта працівників заводу. Збірник металевих конструкцій Віталій Авраменко каже: як ніколи відчував відповідальність за власну роботу.

Важить авто з озброєнням та особовим складом – майже 9 тон. При цьому броньовик розвиває максимальну швидкість більше 110 км за годину. Швидкий, граційний і одночасно агресивний – справжній БАРС. В умовах підвищеної небезпеки його прохідність і швидкість допоможуть врятувати не одне життя та виконати надскладні завдання, –  впевнені його розробники.

 – Автомобіль “Барс” в зоні АТО може транспортувати особовий склад, перевозити вантажі в умовах бойових дій. Його можна успішно застосовувати для виконання тактичних завдань, охорони блокпостів, ведення бою в місті, а також як санітарний автомобіль, – запевняють на черкаському автозаводі.

Барс має дві модифікації: 6 та 8 – залежно від кількості десанту, який вміщує. Військовий автомобіль створили на базі Грейтвола та Доджа.

Броня – також імпортного виробництва, решта ж усе – українське. Усі технологічні процеси – робота рук черкаських майстрів.

Черкаський «Барс» має чимало переваг. Зокрема, за технічними характеристиками та ціною. Потужностей заводу вистачає на 50 таких автомобілів щомісяця. Нині на підприємстві починають запуск серійного виробництва та закінчують випробування дослідних зразків.

До всього, на автозаводі випускають ще кілька спеціалізованих автомобілів для ЗСУ: швидку допомогу, командирський автомобіль, авто для доставки особового складу та вантажівку.