Петицію щодо передачі очисних споруд на баланс міста на сесії не підтримали

Петицію щодо передачі очисних споруд на баланс міста на сесії не підтримали
в Новини

Депутати Черкаської міської ради не підтримали петицію щодо передання очисних споруд у власність міста Черкаси. Про це повідомляє журналістка «Вичерпно» з місця події.

“За” петицію проголосували лише 15 із 34 осіб.

Очисні споруди, які є власністю держави, наразі обслуговуються ПрАТ “Азот”.

Варто додати, що ще рішенням Черкаської міської ради від  29 вересня 2007 року, була дана згода на прийняття в міську комунальну власність очисних споруд, що є загальнодержавною власністю та перебувають в оперативному управлінні ПрАТ “Азот”.

Авторка петиції Яна Галущак відзначає, що існуюча технологія очищення стічних вод, що застосовується на очисних спорудах, залишається незмінною майже 50 років. Сьогоднішні реалії вимагають негайного проведення їх реконструкції, з метою зниження експлуатаційних витрат та підвищення ефективності. Неспроможність існуючих каналізаційних очисних споруд забезпечити якісне очищення стічних вод призводить до забруднення водного басейну неочищеними стічними водами.

Подальша робота очисних споруд без проведення модернізації, застосування енергоощадних технологій, зниження експлуатаційних витрат, призводить до стрімкого зростання ціни очищення стічних вод, що, у кінцевому результаті, покладається на споживачів послуг без врахування їх платоспроможності.

КП “Черкасиводоканал” також наполягає на тому, що очисні споруди мають перейти в комунальну власність, оскільки, на їх думку, в противному випадку існує загроза централізованому водопостачанню в місті Черкаси.

Серед депутатів міськради це питання залишається досі дискусійним.