Під брендами відомих зарубіжних фірм шиють взуття… черкаські “нелегали”

в Новини

Легалізація заробітної плати та зайнятості населення залишається одним із найактуальніших питань сьогодення. Нелегальна діяльність роботодавців, як і виплата заробітної плати в «конверті»,  обкрадає людей, послаблює соціальний захист працівників. Крім цього, використання прихованих трудових відносин призводить  до зменшення надходжень  до бюджетів та фондів. Як правило, працю нелегальних працівників використовують саме на нелегальних виробництвах, якість продукції яких не просто викликає сумнів, але й доволі часто може нести потенційну загрозу здоров’ю та життю споживачів. Недаремно відомі торгові бренди ведуть жорстку боротьбу з підробками.

Про один з таких випадків Державну податкову інспекцію у м. Черкасах днями повідомив місцевий житель. У своєму зверненні черкасець зазначив, що в районі вантажного порту працює цех з пошиття взуття відомих зарубіжних фірм. За словами заявника, власник цеху у своїй діяльності використовує працю найманих працівників, з яких більшість працюють нелегально. Економлячи на працівниках, на собі підприємець не економить, оскільки має у власності елітне авто та постійно проводить ремонт свого нерухомого майна.

Для перевірки достовірності фактів, викладених в заяві громадянина, працівники ДПІ у м. Черкасах вийшли на фактичну перевірку. Під час очікування на власника бізнесу візуально було встановлено, що в цеху працює понад 20 громадян, хоча, за даними інспекції, офіційно зареєстровані лише 5 громадян.

Приватний підприємець відмовився від отримання копії наказу та направлення на проведення перевірки, таким чином не допустивши перевіряючих на територію цеху. Такі дії підприємця кваліфікуються як опір представникам влади під час виконання ними службових обов’язків і згідно з ч.1 ст. 342 Кримінального кодексу України загрожують громадянину адміністративною або кримінальною відповідальністю.

 ДПІ у м. Черкасах