Підняття прапору, виставка у краєзнавчому музеї та відкриття погруддя Момоту: заходи до Дня незалежності на Черкащині

Підняття прапору, виставка у краєзнавчому музеї та відкриття погруддя Момоту: заходи до Дня незалежності на Черкащині
в Новини, Суспільство

Уже незабаром в Україні відзначатимуть чвертьвіковий ювілей її незалежності. На достойному рівні відзначити це свято, не забуваючи про те, якою ціною доводиться знову українському народові виборювати свою свободу, закликали на ранковій координаційній нараді в облдержадміністрації.

– Ті події, які протягом останніх років відбуваються на Сході, спонукають нас переосмислити ціну волі й незалежності. З іншого боку, маємо на належному рівні відзначити цю дату, згадати усіх, хто в різні часи відстоював ідею соборної і незалежної України, прикладав зусилля в різних галузях, щоб закласти підґрунтя для розбудови молодої європейської держави, – наголосив під час наради перший заступник голови ОДА Віталій Коваль.

Святкування Дня незалежності та Дня прапору у цьому році пройдуть під гаслом “Народжені вільними”.

У Черкаській області зокрема пройдуть такі заходи:

– урочисте підняття державного прапора України на театральні площі м. Черкаси. Право підняти прапор надасться дитині Героя разом із головою ОДА, кандидатура дитини ще визначається;

– основні заходи до Дня незалежності пройдуть на площі біля Святотроїцького собору – одночасне з усією Україною виконання державного гімну; під час виступу Президента України на Майдані незалежності в Києві буде оголошена загальнонаціональна хвилина мовчання; телеміст з Києвом; вручення державних нагород;

– відкриття погруддя генерал-майору Ігорю Момоту;

– у приміщенні Обласного краєзнавчого музею відбудеться відкриття виставки, присвяченої борцям за волю України всіх поколінь, уродженцям Черкащини.

Наостанок, начальник департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю Олег Островський нагадав головам РДА, щоб до 24 серпня були завершені всі процеси по декомунізації, зокрема замінені таблички з назвами вулиць і населених пунктів були.

А також до належного стану були приведені всі пам’ятники героям Небесної Сотні, АТО та всім борцям за волю України.

– Також необхідно посилити заходи безпеки, щоб не було більше таких прикрих випадків, який стався днями з пам’ятником “Борцям за волю в Україні” в Черкасах. Невідомі особи дещо вплинули на його стан, але він вже відновлений, – наголосив Віталій Коваль.