Підприємець не має права включати до витрат суму сплаченого акцизного податку

в Новини

Державна податкова інспекція у м. Черкасах нагадує фізичним особам – підприємцям, які перебувають на загальній системі оподаткування, що вони не мають права включити до складу витрат суму сплаченого ними акцизного податку.

Нормами Податкового кодексу України передбачено, що об’єктом оподаткування фізичної особи – підприємця є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.

Перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, визначено пунктом 177.4 статті 177 Податкового кодексу, який не містить акцизного податку, включеного до вартості товару та сплаченого під час придбання.

“Таким чином, фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування не має права включити до витрат суму сплаченого акцизного податку, включеного до вартості товару, який нею придбавається з метою подальшої реалізації. Також суми акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів не виключаються із сум отриманого доходу підприємця”, – наголосила заступник начальника ДПІ у м. Черкасах Анна Білик.

ДПІ у м. Черкаси