Підприємці 2 та 3 груп мають два тижні, щоб скористатись мораторієм на перевірки РРО

в Новини

Державна податкова інспекція у м. Черкасах нагадує платникам єдиного податку другої і третьої груп (фізичні особи-підприємці), які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почнуть застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, що з дати початку застосування касових апаратів до 1 січня 2017 року вони будуть звільнені від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО.

Згідно з новаціями, передбаченими Податковим Кодексом України, з 1 липня 2015 платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи-підприємці), які не здійснюють діяльність на ринках та через засоби пересувної роздрібної мережі, зобов’язані проводити готівкові розрахунки із застосуванням РРО. Для “єдинників” другої групи цей термін настане 1 січня 2016 року.

“Обов’язково працювати з РРО мають суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формах (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг. Ця вимога стосується і інтернет-торгівлі”, – зазначив перший заступник начальника ДПІ у м. Черкасах Дмитро Таран.

Сферу застосування РРО розширено суб’єктами, які надають послуги – перукарні, салони краси, спортивні клуби, хімчистки, сервісні центри з ремонту побутової техніки тощо (крім тих, які перебувають на 1 групі спрощеної системи оподаткування), що сприятиме захисту прав споживачів у разі отримання недоброякісних послуг і створить можливість звернення до судових органів для захисту прав, унеможливить обіг контрафактних і контрабандних товарів та забезпечить належний контроль обігу готівки.

Детальну інформацію можна отримати в Центрі обслуговування платників ДПІ у м. Черкасах за тел. 32-11-27.

 

ДПІ у м. Черкаси