Підвищення цін на пальне та його дефіцит найближчим часом не прогнозуються

Підвищення цін на пальне та його дефіцит найближчим часом не прогнозуються
в Новини

Мінекономіки не очікує найближчим часом підвищення цін на пальне після того, як Парламент частково повернув акциз, інформує “Урядовий портал”.

«На нашу думку, час для часткового повернення акцизів обрано вдало. Оскільки на українському паливному ринку позначилася тенденція до зниження ціни. Відповідно, ми розраховуємо, що паливні мережі зможуть включити податок до існуючої ціни без її збільшення. Збільшення цін на нафтопродукти в найближчій перспективі ми не очікуємо», – заявив  перший заступник Міністра економіки України Денис Кудін.

За його словами, розмір акцизу складає 3,5-4 грн за літр. Але саме на стільки зараз мають впасти ціни на пальне в Україні. Зниження вартості палива – це загальносвітова тенденція, яка пов’язана з подешевшанням нафти.

Також Денис Кудін підкреслив, що дефіциту пального найближчим часом на роздрібному ринку не очікується.

«Ринок наразі повністю забезпечений пальним. Ми спостерігаємо навіть профіцит нафтопродуктів – оператори зуміли накопичити резерви і запаси, яких не вистачало в період дефіциту. Сьогодні відбулась повна диверсифікація поставок, і Україна – це перша країна в Європі, яка повністю відмовилась від російських нафтопродуктів», – підсумував Денис Кудін.