Після довгого обговорення міськрада таки затвердила нові податки та збори

Після довгого обговорення міськрада таки затвердила нові податки та збори
в Економіка, Новини

Після довгого обговорення депутати Черкаської міської ради таки затвердили дію Положення про місцеві податки і збори. Зміни, які вони внесли, почнуть діяти з 1 січня 2016 року.

Читайте також: У міськраді довго говорили про податки та збори

За це проголосувало 36 депутатів.

Що стосується cтавок оподаткування нерухомості, то не оподатковуються квартири площею до 80 кв м, будинки площею до 220 кв м та квартири й будинки сумарною площею 300 кв м.

Ставка оподаткування для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості становитиме 0,5% розміру мінімальної заробітної плати по всій території міста. Пропозиція Сергія Одарича щодо зональності податків – в центрі міста більша ставка податку, на окраїнах – менша, не була підтримана депутатами.

Натомість вони частково прийняли пропозицію депутата Юрія Ботнара у відношенні ставки орендної плати для АЗС та ігорного бізнесу у 12%, проте не зібльшивши арендну плату для підприємців, які продають алкоголь і тютюн. Землі під тимчасові споруди для провадження комерційної діяльності (МАФи) оподатковуватимуться 10%, інші земельні ділянки – 3%.

Для земельних ділянок, зайнятих житловим фондом (ОСББ) депутати встановили ставку 0,03 % від їхньої нормативної грошової оцінки.

Детальніше зі ставками на податки та збори можна ознайомитися тут.

Це повторний розгляд даного положення, оскільки попереднє було ветоване міським головою Сергієм Одаричем, який аргументував це тим, що подібне рішення не тільки позбавляє міський бюджет додаткових надходжень, але й несправделиве по відношенню до комерційних закладів, які знаходять на окраїнах міста.