Платники ЄСВ за новою формою вперше звітуватимуть за травень 2015 року

в Новини

Державна податкова інспекція у м. Черкасах доводить до відома платників, що з 30 квітня 2015 року набрав чинності Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435 (далі – Порядок № 435). Але він застосовуватиметься тільки починаючи зі звітності за травень 2015 року, яка подаватиметься страхувальниками не пізніше 22 червня п.р.

У формах звітності відтепер передбачена можливість для відображення донарахованого ЄСВ (при визначенні бази нарахування єдиного внеску не нижче ніж розмір мінімальної заробітної плати) та понижуючого коефіцієнта з ЄСВ.

Так, у заголовній частині таблиці 1 Форми № Д4 передбачено нові реквізити, введення яких пов’язане з застосуванням понижуючого коефіцієнта, зокрема:  застосування коефіцієнта (за наявності); розмір коефіцієнта (за наявності); середня заробітна плата за 2014 рік (у разі застосування коефіцієнта); середньомісячна кількість застрахованих осіб за 2014 рік (у разі застосування коефіцієнта).

У таблиці 1 Форми № Д4 також виділено окремі рядки для додаткової бази нарахування (із розрахунку мінімальної заробітної плати) та відображення донарахування (зменшення) сум нарахованого єдиного внеску за минулі періоди, пов’язані з визначенням додаткової бази нарахування та застосування понижуючого коефіцієнта з ЄСВ.

Перелік кодів застрахованих осіб доповнився трьома новими кодами 47, 48 і 49. Починаючи зі Звіту з ЄСВ за травень 2015 року, з кодом КЗО 47 відображається середня зарплата, нарахована мобілізованим працівникам, якщо роботодавець не планує отримувати компенсацію з бюджету. З такої зарплати ЄСВ сплачується в загальному порядку.

Під кодом КЗО 48 відображається зарплата мобілізованих, витрати на виплату якої компенсуватимуться з бюджету.

З кодом КЗО 49 окремим рядком показуються дні відпустки без збереження заробітної плати, наданої працівникам на період проведення АТО у відповідному населеному пункті.

Скоротився й Довідник кодів підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства, який наведений у додатку 3 до Порядку № 435.

З питань правильності нарахування, подання звітності та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування черкасці можуть звертатись до управління доходів і зборів ДПІ у м. Черкасах (бульв. Шевченка, буд.307, каб.422, т. 45-82-60).

ДПІ у м. Черкасах