Подактова пропонує “докупити”, кому не вистачає, страховий стаж

в Новини

Державна податкова інспекція у м. Черкасах доводить до відома громадян, які мають недостатній стаж для призначення пенсії, що законодавством України передбачено можливість “докупити” стаж. Особи, які досягли 16-річного віку та не є застрахованими особами, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, мають право укласти договір добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, та доплатити за ті місяці, коли особа не була застрахованою.

Крім того, договори добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, та/або від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, можуть укладати суб’єкти господарювання – фізичні особи.

Умови набуття права на виплати за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням зазначаються у договорі про добровільну участь.

З початку року 95 черкасців скористались такою можливістю та уклали відповідні договори з ДПІ  у м. Черкасах про добровільну сплату єдиного соціального внеску. Про це повідомив перший заступник начальника ДПІ у м. Черкасах Дмитро Таран.

 Зокрема, укладені такі види договорів:

20 – щодо одноразової сплати єдиного внеску за попередні періоди;

52 – щодо добровільної участі у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні з тимчасової втрати працездатності та витратами, зумовленими похованням;

23 – щодо добровільної участі у всіх видах загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Завдяки таким договорам з добровільного страхування, бюджет додатково отримав майже 520 тис. грн. єдиного соціального внеску.

“Добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування наших громадян дозволить досягти їм необхідного страхового стажу та є додатковою гарантією отримання пенсії в майбутньому”, – наголосив Дмитро Таран.

Громадяни, які прагнуть бути впевненими у своєму майбутньому пенсійному забезпеченні, мають змогу укласти договори про добровільне пенсійне страхування.

Для цього черкасцям необхідно звернутися до управління доходів і зборів ДПІ у м. Черкасах (бульв. Шевченка, буд.307, каб.422, т. 45-82-60) та обрати умови добровільного страхування.

Слід зазначити, що мінімальний розмір ЄСВ не може бути меншим за 422 грн. 65 коп. на місяць (34,7% від 1218 грн. – мінімальної зарплати на 01.01.2015 р.).

ДПІ у м. Черкаси