Подолання корупції, боротьбу з контрабандою та порушенням митних правил обговорювали на нараді по запровадженню «Єдиного вікна»

Подолання корупції, боротьбу з контрабандою та порушенням митних правил обговорювали на нараді по запровадженню «Єдиного вікна»
в Новини

13 вересня відбулась нарада керівництва Черкаської митниці ДФС, Держекоінспекції у Черкаській області та Головуправління Держпродспоживслужби в Черкаській області по запровадженню «Єдиного вікна» при митному оформленні товарів і транспортних засобів, інформує Держекоінспекція у Черкаській області.

На нараду запросили представників митних брокерів, та суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності Черкащини: ТОВ «Фабрика агрохімікатів», ПАТ «Черкаський лакофарбовий завод «Аврора», ТОВ «Завод теплоізоляційних матеріалів «Техно», ПАТ «Графія Україна», та інші. Обговорювались питання системного реформування митниці, спрямовані на подолання корупції, боротьбу з контрабандою та порушенням митних правил, автоматизацію роботи митних сервісів, спрощення митних процедур.

З 1 серпня 2016 року запроваджено автоматизовану систему «єдиного вікна» при митному оформленні товарів і транспортних засобів, що передбачає здійснення всіх видів контролю за допомогою ІТ-системи митниці. Це значно спрощує процедуру та скорочує час на її проведення, оскільки єдина електронна база даних дозволяє контролюючим органам здійснювати інформаційну взаємодію в автоматичному режимі.

Час на прийняття рішення щодо здійснення відповідного виду контролю складає 4 години. У іншому випадку застосовується принцип «мовчазної згоди», тобто ІТ-система автоматично формує позитивне рішення про проведення відповідного виду державного контролю, яке є підставою для завершення митного контролю та митного оформлення товарів.

Крім того, огляд товарів проводиться одночасно всіма контролюючими органами за 24 робочі години.

Повідомляємо, що працівники Державної екологічної інспекції у Черкаській області виконують вимоги законодавства, спрямовані на спрощення ведення бізнесу. Завдяки злагодженій роботі Черкаської митниці та Державної екологічної інспекції в Черкаській області за робочий день через «єдине вікно» оформлюється в середньому 11 партій вантажів, які потребують екологічного та радіологічного контролю.