Політсили Черкас звернулися до Президента з проханням не допустити зриву виборів у місті

Політсили Черкас звернулися до Президента з проханням не допустити зриву виборів у місті
в Новини, Політика

Ситуація, яка наразі відбувається в Черкаській територіальній комісії ставить волевиявлення 25 жовтня під загрозу зриву. Про це заявили учасники круглого столу 15 жовтня – вісім осередків партій. Вони підтримали звернення до Президента України Петра Порошенка з проханням не допустити цього, забезпечивши законність виборчого процесу та його термінів у Черкасах.

Окрім того, представники політсил висловилися за відміну постанови ЦВК щодо розпуску Черкаської ТВК як незаконної та безпідставної. Учасники переконані, що Партія вільних демократів разом із своїм сателітом УКРОПом звертається з численними заявами до судів саме з метою недопущення проведення прозорих та демократичних виборів у Черкасах. Адже судові процеси призведуть до зриву волевиявлення. Зокрема, про це розповів кандидат у депутати міської ради, заслужений будівельник України Ігор Калашник.

– Те, що відбулося, можна назвати лише некоректною поведінкою, – зауважив він. – Крім того, незрозуміло, які саме закони порушили члени ТВК. Про це ніде конкретно не написано.

Нагадаємо, Центральна виборча комісія 14 жовтня достроково припинила повноваження всього складу Черкаської ТВК. Проте, представник останньої, Віктор Плахута представив присутнім ситуацію зсередини.

– Наша комісія перебуває в складних умовах, оскільки Центральною виборчою комісією були припинені її повноваження. Але вона продовжує функціонувати, поки новий склад комісії не складе присягу і не приступить до виконання своїх обов’язків, – наголосив він. – Головне зауваження до нас, що ми не виконали постанову ЦВК. Але з цього приводу хочу відзначити, що кожного дня ми направляємо в ЦВК звіт про те, що ми зробили, які рішення були ухвалені, усе до найменших подробиць. І до нього додаємо документи, які підтверджують звіт. Але, зрештою, виявилося, що звіт наш надійшов, а постанов – немає. Коли ми дзвонили, щоб по факсу надіслати всі потрібні документи, то там просто клали слухавку.

01

Також він розповів про ситуацію, яка стала каталізатором для подальших подій, а саме – зняття з реєстрації кандидатів від Партії вільних демократів. За його словами, члени ТВК в першу чергу керуються буквою закону. І якщо визначений певний порядок подачі документів, то його потрібно дотримуватися. Присутні вважають, що помилки Партії вільних демократів під час подання – штучні.

– Проте, і з нашої сторони є певний недогляд, – сказав Віктор Плахута. – Ми не звернули увагу на той факт, що документ, який говорить про те, що партія бере участь у місцевих виборах, був підписаний не лідером партії, а його заступником.

З цією думкою погодилися й присутні лідери політичних сил, мовляв, закон має бути один для всіх, а не для обраних. Зокрема кандидат на посаду міського голови від Блоку Петра Порошенка «Солідарність» та секретар міської ради Олександр Радуцький відзначив, що його дуже здивувала історія з 12-ма «проблемними» кандидатами від ПВД.

– Я дуже добре знаю юристів із команди ПВД. І коли 30 кандидатів у депутати від Партії вільних демократів плюс міський голова подають правильно заповнені документи, а 12 – ні, то такого просто не може бути, – сказав він. – Це міна, яка закладалася для того, щоб вибори не відбулися. Адже вони пішли не за сценарієм цієї партії, значить вони не мають відбутися взагалі. Це така технологія. А наша технологія в тому, щоб іти до людей і доносити до них свої програми. Ми не водимо «хороводи» навколо ТВК, не влаштовуємо там бійки, ми максимально надаємо їй можливість працювати.

02

Окрім того, Олександр Радуцький звернувся до Президента України Петра Порошенка, аби в Черкасах були створені умови для волевиявлення, а Черкаській ТВК дали можливість нормально працювати.

Кандидат на посаду міського голови від Радикальної партії Олега Ляшка Сергій Тищенко відзначив, що якщо перенесуть вибори, то Черкаси перетворяться на місто виборів та перевиборів.

Нагадаємо, участь у круглому столі «Не дамо зірвати вибори в Черкасах» взяли представники та лідери місцевих осередків партій: БПП «Солідарність», Народного Фронту, ВО «Батьківщина», РПЛ, Опоблоку, політичних партій «Наш край», «Відродження» та ПАТРІОТ. Серед представників ОБСЄ – Ларс Йенсен и Тіна Тінде.