Політсили вимагають покарати винних у спробах фальсифікації виборів

Політсили вимагають покарати винних у спробах фальсифікації виборів
в Новини, Політика

Вибори на Черкащині були складними, певний час вони навіть перебували під загрозою зриву, прокоментував на спільній з представниками від Партії ветеранів Афганістану, Партії вільних демократів, ВО “Черкащани”, УКРОПу, Самопомочі та БПП результати виборів по місту та області голова ОДА та перший номер в списку “Солідарності” до обласної ради Юрій Ткаченко.

Лише втручання членів Центральної виборчої комісії дозволило визначити достовірні результати виборів до Черкаської обласної ради. Наразі триває колотнеча навколо Черкаської ТВК та визначення результатів виборів до міськради.

 – Ці вибори були складні. Дуже багато було бруду й образ. Була загроза зриву виборів у місті Черкаси. Були проблеми й з комісією, – відзначив Юрій Ткаченко. – Моя позиція тут абсолютно принципова: черкащани мають право обирати й бути обраними. І ми стоїмо на захисті закону.

Очільник області нагадав, щоб встановити результати виборів до Черкаської облради представникам ЦВК довелося в третій раз приїздити в Черкаси, оскільки за одну ніч у 6 партій зникли десятки тисяч голосів, а в облраду став прохідним Опозиційний блок.

З цього приводу, запевнив очільник області, обов’язково буде проведено розслідування.

 – Крапку в цьому питанні мають поставити правоохоронні органи. Проблема в тому, що як в місті, так і області комп’ютери мають доступ до мережі Інтернет. ЦВК відразу відключили комп’ютер в ОВК від Інтернтеу і тоді вже почалася робота. Не визначена законодавством і відповідальність людини, як набирає на комп’ютері, не мінімізований людський фактор, не захищена сама програма, – пояснив імовірні причини зникнення голосів у партій Юрій Ткаченко.

Натомість представник від ВО “Черкащани” Павло Карась поцікавився, що в такій ситуації робити з роздрукованим протоколом, де не співпадають результати виборів.

– Повпливати через Інтернет дійсно можна. А скажіть, як повпливати на роздрукований протокол, де нічого не співпадає? І поставити під цим протоколом свій підпис. Це факт злочину. І люди, які приймали в ньому участь мають бути покарані, – сказав він.

Про відповідальність членів комісії та партій, які за ними стояли говорили й інші представники політичних сил. Зокрема серед названих політсил, які на думку того ж Павла Карася, мають понести політичну, а а разі доведення вини й кримінальну відповідальність, він назвав Блок Петра Порошенка, Батьківщину, Радикальну партію Олега Ляшка.

 – Я не вірю, що члени комісій не узгоджували свої дії з вищим керівництвом. Тому політична відповідальність лягає на ці політичні сили, – заявив Карась.

У свою чергу представник від БПП Сергій Рубан відзначив, що вони вже почали внутрішньопартійне розслідування.

 – Ми почнемо чистку із самих себе, – сказав він та додав. –  В кадрах може помилитися кожен. Головне, що ми визнаємо свою помилку й готові працювати над її виправленням.

Натомість лідер УКРОПу на Черкащині Руслан Зоря порадив Сергію Рубану розпочати із себе та прийти з повинною до правоохоронних органів. І що вони вже, за його словами, подали заяву до міліції, щодо його участі у фальсифікації виборів.

002

На захист Сергія Рубана та Юрія Саса (заступник голови ОДА – ред.), якого називають ледь не головним фальсифікатором виборів на Черкащині, став очільник області, відзначивши, що йому достеменно відомо, що вони не приймали участі у фальсифікаціях.