Понад 120 вулиць, провулків та скверів планують перейменувати в Черкасах

Понад 120 вулиць, провулків та скверів планують перейменувати в Черкасах
в Новини

Відбулося засідання топонімічної комісії при виконавчому комітеті Черкаської міської ради. Наразі триває громадське обговорення з приводу зміни назв низки вулиць та провулків Черкас. Цього разу на розгляд жителів міста винесено назви більш як 120 вулиць, провулків, скверів, алей міста.

Про це повідомляє пресслужба ЧМР.

Секретар топонімічної комісії, начальник відділу підтримки громадянського суспільства Олексій Дубовий розповів:

«Нині надійшло 53 письмових та 24 електронних звернення із пропозиціями  від містян, – розповів Олексій Дубовий. – Громадське обговорення, яке у зв’язку з воєнним станом проходить шляхом електронної консультації та в письмовій формі, завершується 23 вересня. За його результатами буде підготовлено звіт і оприлюднено на сайті Черкаської міської ради. Усі рішення будуть сформовані в проект пропозицій Черкаському виконавчому комітету для остаточного рішення».

На засіданні топонімічної комісії поінформували про звернення департаменту архітектури та містобудування, яким просять врахувати, що у Черкасах нині маємо 30 нових вулиць і провулків, із яких назви отримали поки що тільки 5, тому можна подавати пропозиції з приводу їх найменування.

Обговорили й рішення Черкаської міської ради від «Про направлення депутатського запиту депутата Любові Майбороди». У ньому йдеться про відповідність назви палацу культури «Дружба народів» вимогам Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Після тривалих дискусій топонімічна комісія ухвалила звернутися до Міністерства юстиції України за роз’ясненням, чи підпадає назва палацу культури «Дружба народів» під дію цього Закону.

Також вирішили звернутися до ПрАТ «Азот» із рекомендацією перейменувати палац культури.

Довідково:

Пропозиції (зауваження) жителів міста з приводу зміни назв низки вулиць та провулків Черкас подаються в письмовій чи електронній формах до відділу підтримки громадянського суспільства: м. Черкаси, вул. Байди Вишневецького, 36, каб. 701; тел. 33-12-43, e-mail: vpgs-ck.ua@ukr.net.

Подати пропозиції можна до 23 вересня. Потрібно зазначити прізвище, ім’я, по батькові та адресу з обґрунтуванням поданих пропозицій (зауважень).