Понад 22 мільйона гривень черкаські платники спрямували на оздоровлення довкілля

Понад 22 мільйона гривень черкаські платники спрямували на оздоровлення довкілля
в Новини

 

Протягом січня – вересня 2015 року черкаські суб’єкти господарювання сплатили до зведеного бюджету понад 22,3 млн. грн. екологічного податку, повідомляє ДПІ у м.Черкасах.

На сьогодні, в зв’язку із змінами до Бюджетного та Податкового кодексів, змінено розщеплення надходжень екологічного податку: пропорція надходжень до державного бюджету становить 20 відсотків а до місцевих бюджетів – 80%. “Таким чином, до державної казни надійшло – майже 4,5 млн. грн., до місцевої – майже 17,9 млн. гривень”, – зазначив начальник Державної податкової інспекції у м. Черкасах Максим Криштопа.

Найбільші суми екологічного податку відрахували до бюджету черкаські підприємства – виробники теплової та електричної енергії та підприємства хімічної промисловості.

ДПІ у м. Черкасах доводить до відома платників, що з 25 вересня п.р. набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 17.08.2015 р. №715, яким затверджено нову форму Податкової декларації  екологічного податку та 9 додатків до неї.

Нагадаємо, відповідно до п.46.6 Податкового кодексу України до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набувають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення. Тобто, звітність за ІІІ квартал ц.р. подається до контролюючих органів не пізніше 9 листопада 2015р. за старою формою, затвердженою наказом ДПА від 24.12.2010 № 1010. Звітувати ж за новою формою декларації платникам необхідно за результатами діяльності в ІV кварталі 2015 року.