Понад 5 тисяч соціально незахищених жителів Черкаського району обстежили працівники терцентру

Понад 5 тисяч соціально незахищених жителів Черкаського району обстежили працівники терцентру
в Новини

За результатами обстеження на облік було взято 3669 осіб, які потребують соціального обслуговування. 87,2 % з них безпосередньо отримали соціальні послуги. При цьому працівники терцентру встигають надавати допомогу і нашим бійцям в зоні проведення антитерористичної операції. Відтак, у ході проведення акції «Допоможи учасникам АТО» ініційованої ними, було зібрано 11300 грн. На ці кошти закупили медикаменти та продукти харчування, які направили у зону бойових дій для учасників АТО.

– Ці люди потребують особливого підходу. Тому наше завдання було не допомагати їм «загалом», а дійти до кожного і вирішити кожну окрему проблему, з якою вони зіштовхуються. Думаю, що нам це вдалося, – розповідає заступник директора Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Черкаського району Володимир Васильченко.

Доступність соціальних послуг, розширення їх спектра, охоплення більшої чисельності осіб, задоволення їх потреб, насамперед тих, які проживають у віддалених населених пунктах району вдалося досягти завдяки впровадженню мультидисциплінарного підходу. Він забезпечується наданням комплексу соціальних послуг мультидисциплінарними командами, до складу яких входять психолог, юрисконсульт, соціальний працівник, соціальний робітник, медичний працівник, водій.

Інноваційним підходом у роботі із цією категорією населення став «університет третього віку». 41 особа об’єдналися у клуби за інтересами у Свидівку, Будищі, Софіївці, Мошнах. Ще з 30 осіб у Білозір`ї сформували три факультети «університету третього віку» – мистецький, інформаційний та факультет здорового способу життя.

– 82 соціальні працівники і робітники працюють на території 39 населених пунктів і надають понад 30 видів різних соціально-побутових послуг за місцем проживання громадян, – розповідає Володимир Степанович. – В результаті проведеної роботи за звітний період 1020 мешканців отримали загалом 7373 послуг.

У стаціонарному відділенні с. Лозівок наразs проживає 35 одиноких непрацездатних громадян. Серед них учасники війни – 4 особи, інваліди загального захворювання – 8 осіб, діти війни – 10 осіб, ветерани праці – 4 особи. Для них працівники терцентру та самого відділення проводять благодійні акції і Дні відкритих дверей. В заходах активну участь беруть спонсори, учасники художньої самодіяльності (постійним гостем підопічних є фольклорний ансамбль з Мошнівського будинку культури), підопічним вручаються подарунки, продовольчі набори, готуються святкові обіди.

– На першому місці у нашій роботі – це турбота про людей, які залишилися у непростих життєвих обставинах. Працюючи з нами, ці люди знають, що наші працівники не тільки їх вислухають та допоможуть, а ще й розрадять, – резюмує Володимир Васильченко.

Cайт Черкаської РДА