Понад 700 черкащан захворіли на грип впродовж останньої доби

Понад 700 черкащан захворіли на грип впродовж останньої доби
в Новини

На грип та гострі респіраторні захворювання в Черкасах станом на 22 січня занедужало 5632 особи, майже половина з них – діти. На стаціонарному лікуванні з початку епідсезону перебуває 384 жителі обласного центру, 228 із яких уже виписані. Про це повідомила заступник директора департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Надія Гетьман.

За її словами, тільки впродовж останньої доби зі скаргами на застуду до лікувальних закладів міста звернулося 724 людини (452 із яких – дорослі, у тому числі 24 вагітні, та 267 – дітей). Від ускладнень грипу та через пізнє звернення за медичною допомогою в Черкасах з початку епідсезону померли 5 осіб (3 жінки віком від 54 та 58 років, чоловіки 74 та 76 років).

Надія Анатоліївна зазначає: поки епідеміологічна ситуація в місті лишається напруженою. Задля недопущення поширення захворюваності на грип і ГРВІ серед населення міста до 30 січня в школах та позашкільних закладах призупинили навчальний процес.

– Такий крок дозволяє перервати ланцюг передачі вірусу, оскільки в приміщенні з великою кількістю людей, при відповідній вологості температури є вірогідність швидкої передачі вірусу, – зауважила Надія Гетьман. – Разом із тим, мороз на вулиці та провітрювання кімнат у помешканні дозволяє також зменшувати захворюваність. Тобто проводити час на вулиці як дорослим, так і дітям – не протипоказано, але, при цьому, слід не перемерзати.

Заступник головного медика міста наголошує, аби вберегтися від небезпеки підхопити вірус, слід дотримуватися елементарних правил гігієни. Перш за все, окрім провітрювання кімнат, мити руки й робити в приміщенні двічі-тричі в день вологе прибирання, добре харчуватися та висипатися.

– Нам усім треба берегтися. Навіть на вулиці чи в магазині не обов’язково носити маску, можна, елементарно, обв’язатися шарфом. А ще – ми часто забуваємо про застосування природних фінтоцитів, які знаходяться у харчових продуктах (цибулі, часнику) та ефірних масел. Але з ними треба бути обережними тим, хто схильний до алергії.

Окрім того, за її словами, з початку епідемічного сезону від грипу щеплено 595 осіб (із яких 528 – медичні працівники).

Профілактика грипу та ГРВІ

У сезон поширення гострих респіраторних інфекцій, в тому числі грипу, задля запобігання інфікуванню медики рекомендують дотримуватися таких правил:

1. Повноцінно харчуватися.
2. Висипатися.
3. Провітрювати приміщення кожні 2-3 години.
4. Після відвідування громадських місць мити руки з милом.
5. Уникати місць масового скупчення людей.
6. Не займатися самолікуванням.
7. При появі перших симптомів захворювання (загальна слабкість, головний біль, біль у вусі, біль в горлі, нежить, кашель, підвищена температура тіла) звертатися до Вашого сімейного лікаря та дотримуйтесь його рекомендацій.
8. Завчасно робіть профілактичні щеплення проти грипу. Це захистить ваш організм від найтяжчої гострої респіраторної інфекції – грипу. Більш детальну інформацію щодо щеплень можете отримати у Вашого сімейного лікаря.

Черкаська міська рада