Понад сто строковиків в Оршанці присягнули на вірність українському народові

Понад сто строковиків в Оршанці присягнули на вірність українському народові
в Новини

9 червня у Головному центрі підготовки особового складу Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота відбулася церемонія складання Військової присяги на вірність Українському народові понад 100 військовослужбовцями строкової служби призову 2018 року.

13

Ритуал прийняття військової присяги як клятви воїна на вірність своєму народові Вітчизні відомий з давніх-давен. Військова присяга — документ юридичної сили, що має велике державне значення. Офіційний текст Військової присяги затверджено Постановою Верховної Ради України 6 грудня 1991 року. У ній сформульовано найважливіші вимоги, які ставляться до воїна і які він має неухильно виконувати в інтересах національної безпеки України.

6

Урочистості розпочалися на стройовому плацу навчального закладу з внесення Бойового Прапору. До складання Військової присяги молоді воїни отримали практичні та теоретичні навички, необхідні для якісного несення служби по охороні державних рубежів. Юнаків навчали тактики прикордонної служби, військової та фізичної підготовки, особистої безпеки та іншим дисциплінам. Родичі молодих прикордонників за ритуалом спостерігали зі сльозами. Щемливі душевні почуття у всіх присутніх на святі викликало виконання військовослужбовцями Гімну України.

Зі складанням Військової присяги військовослужбовців строкової служби привітав Директор Департаменту особового складу генерал-майор Микола Маланчій.

«Шановні військовослужбовці, охоронці кордонів! Щиро вітаю вас зі  знаменною подією –  прийняттям Військової присяги на вірність українському народові. Впевнений, що кожний з вас буде сумлінно виконувати свій службовий обов’язок в ім’я збереження добра, миру та спокою в Україні. Складання Військової присяги – це завжди знаменна подія для кожного, військовослужбовця. Саме вам, продовжувати славні традиції прикордонного відомства, охорону державних рубежів та спокій українського народу, бути надійною опорою у розбудові незалежної Української держави. Тож  здоров’я, сил та натхнення вам, будьте завжди вірними народу України та словам військової присяги»

Після складанням присяги вже традиційно священнослужителі освятили прикордонників та благословили їх на військову справу. Завершився ритуал складання Військової присяги урочистим маршем призовників.

29

Традиційно, на стройовому плацу Головного центру для батьків та рідних було представлено навчально-матеріальною базу Головного центру та  організовано концертну програму.

За інформацією Головного центру підготовки особового складу Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота