Понад тисяча черкащан святкували Водохреще в Долині троянд

в Новини

19 січня понад тисяча людей прийшли відсвяткувати Водохреща в Долині троянд у Черкасах, інформує «Gazeta.ua«.

«Я ще ніколи не купалася на Водохреще, але мої батьки це роблять щороку. Я теж дуже хотіла з ними, але мала була, не пускали. А тепер ось з подругою набралися сміливості. Як заходеш у воду, то стає важко дихати. Але коли виринаєш, то відчуття, наче всі важкі думки з голови вивітрюються. Було холодно, а зараз жарко — обтерлися рушниками і ходимо. До холодної води ніяк не готувалися», — говорить Аліна Ткаченко. Стоїть біля ополонки у рушнику поверх суцільного купальника. Волосся на голові мокре.

Серед одягнених у теплі зимові речі ходять люди в самій білизні. Чоловіки з рушниками в руках крокують до ополонки, речі лишили біля берега.

«Цього року я занурююся у воду Дніпра вже вшосте. Не закаляюся, моржуванням не займаюся. Роблю так, бо привчив батько — він прийшов зі мною. Відчуваю приплив сил і з думками про світлий день пірнаю. Головне, щоб люди пам’ятали, що ж саме ми сьогодні святкуємо. Кілька років тому бачив, як до ополонки йшли люди, які на ногах важко трималися. Бридко на таке дивитися», — каже Артем Смородін. Знімає з себе сіру термо-білизну, віддає її батькові. Той каже, що піде одразу за ним.

В кількох метрах від ополонки стоять дві палатки-роздягальні — чоловіча й жіноча. За ними, роздають усім бажаючим безкоштовний гарячий чай.

«Свято-Троїцький храм спільно з Головним управлінням ДСНС організували для людей зручності на березі на Водохреще. З благословення Черкасько-Чигиринського отця Іоана, зробили збір чаю і роздаємо його людям. Роздали вже більше 350 літрів. Минулого року було менше, бо збоку продавали глінтвейн. Люди до нього більше тягнулися. Цьогоріч алкоголь не продають, більше каву», — розповідає отець зі Свято-Троїцького храму.

Свято минуло без ексцесів, кажуть рятувальникам.

880851_9_w_590
880851_14_w_590
880851_3_w_1000
880851_2_w_1000

Можливо Вас зацікавить

Новини
Діти з інвалідністю отримуватимуть безкоштовну стоматологічну допомогу під наркозом
Новини
ДТП в Умані: двоє підлітків опинились в лікарні
Новини
Хлопчика, який зник із будинку сімейного типу, знайшли

Добавить комментарий