Порадив друг-цілитель: черкащанин наївся сирих мухоморів

grib myhomor
besplatka_728_90_ukr

47-річному жителю Чорнявки Черкаського району його друг-народний цілитель, як альтернативний метод лікування порадив їсти мухомори в сирому вигляді. Гриби чоловік, який працює в лісництві, зібрав у лісі біля села Чорнявка. З’ївши одну шляпку червоного мухомора й не помітивши ніяких змін у стані здоров’я, зважився на ще одну. А отут уже почалося – сталося запаморочення, виникла нудота й блювота. Про це пишуть «Вечірні Черкаси».

Чоловіка бригадою швидкої медичної допомоги відвезли до Черкаської райлікарні, де в реанімаційному відділенні він провів один день, а на наступний, відчувши полегшення, написав заяву про відмову в лікуванні і покинув стіни медзакладу.

- Це перший випадок у практиці, коли людина свідомо вжила отруйні гриби з метою лікування, і це просто казуїстика якась, — говорить завідувачка відділу епіднагляду та профілактики неінфекційних захворювань Світлана Нікітюк.

Гриб червоний мухомор пані Світлана називає нейротропним грибом, який має віддалену дію. Тобто, навіть якщо людині після вживання мухомора стало краще, за певний час отрута з гриба – мускарин — може вразити печінку, нирки, нервову систему і з часом ця отрута може з новою силою себе проявити.

За її словами, за десять місяців цього року зареєстровано 8 випадків отруєнь грибами з десятьма потерпілими, з яких двоє дітей. Труїлися консервованими опеньками, лисичками, розмороженими смаженими опеньками, відвареними й смаженими підвишнями, смаженими відвареними лісовими шампіньйонами.

KAYLAS_BC

Можливо Вас зацікавить