Посол ЄС Матті Маасікас передав до Уманської міської лікарні апарат ШВЛ, потрібний в боротьбі з COVID-19

в Медицина Новини

Попри складну епідемічну ситуацію, яка стосується усіх, без виключення, країн світу, до Умані завітав Посол Матті Маасікас, Голова Представництва ЄС в Україні, який передав апарат штучної вентиляції легень для відділення інтенсивної терапії Уманської міської лікарні.

Уманська лікарня – одна із двадцяти лікарень, що нині отримують апарати штучної вентиляції легень для відділень інтенсивної терапії в межах ініціатив «Солідарність заради здоров’я» і #TeamEurope, які спрямовані на подолання COVID-19 у всьому світі. Таке устаткування – надзвичайно важливе для лікування пацієнтів із важким перебігом COVID-19.

Загалом до України прибула партія медичного обладнання, що включає 100 концентраторів кисню, які були закуплені Всесвітньою організацією охорони здоров’я за фінансової підтримки Європейського Союзу. Загальна вартість цієї поставки складає понад 78 000 євро.

Це обладнання призначене для 44 медичних закладів, що лікують пацієнтів з COVID-19. Воно дозволить пацієнтам долати важкі наслідки хвороби, спричиненої коронавірусом.

«Пандемія досі триває. Темпи поширення COVID-19 в Україні викликають тривогу та вимагають злагоджених дій від усіх. У межах ініціативи «Солідарність заради здоров’я», Європейський Союз та Всесвітня організація охорони здоров’я надають терміново необхідну допомогу для покриття критичних медичних потреб. Завдяки нашому партнерству ми змогли закупити та доставити, попри дефіцит у всьому світі, кисневі концентратори, які критично важливі для лікування тяжкохворих на COVID-19 у 44 лікарнях по всій країні. Наразі дуже важливо якнайскоріше пройти всі адміністративні процедури для того, щоб розпочати доставку цього критичного обладнання, щоб передові лікарні вже могли ним користуватися. Це частина програми допомоги Європейського Союзу #TeamEurope, у межах якої Україні виділяється 190 мільйонів євро на реагування на COVID-19», — зазначив Матті Маасікас, посол ЄС, голова Представництва ЄС в Україні.

171770326_4124148377629759_6098497193135688950_n

Забезпечені обладнанням будуть лікарні в регіонах України, які найбільше постраждали від COVID-19, включаючи Львівську, Чернівецьку, Харківську, Івано-Франківську області, міста Київ та Умань.

Україна також отримає спеціальну макрофінансову допомогу, яка складає 1,2 млрд євро.

– У контексті кризи, спричиненої COVID-19, ВООЗ працює над тим, щоб максимально забезпечити наявність критично важливого медичного обладнання для найбільш вразливих груп населення. Ми зосереджені, щоб покрити найбільш термінові потреби та справді вдячні за те, що завдяки ініціативі «Солідарність заради здоров’я» ми досягаємо змін в Україні. Ці кисневі концентратори матимуть вирішальне значення в лікуванні пацієнтів з важкою формою коронавірусної хвороби у районах із найбільшою кількістю підтверджених випадків захворювання на COVID-19», — підкреслив доктор Ярно Хабіхт, Представник ВООЗ та Голова Представництва ВООЗ в Україні.

Кисневі концентратори — це неінвазивний спосіб забезпечення киснем пацієнтів, госпіталізованих із COVID-19. Забезпечення додатковим киснем є першим важливим кроком для лікування пацієнтів з важким перебігом COVID-19, які мають низький рівень кисню в крові, та цей спосіб повинен бути основним при виборі лікування.

Після всіх необхідних адміністративних процедур з боку влади, концентратори кисню будуть розподілені Бюро ВООЗ в Україні відповідно до потреб закладів охорони здоров’я, визначених Міністерством охорони здоров’я в Україні.

171655374_4124148494296414_2753288053868295432_n

Все обладнання, що поставлено, перевірено на відповідність стандартам якості та безпеки.

– У відповідь на пандемію COVID-19 дуже важливо не тільки швидко реагувати на проблеми, з якими система охорони здоров’я зіткнулася на початку кризи, але й забезпечити оперативні та системні заходи надалі. Збільшення потенціалу передових медичних закладів у регіонах, які найбільше постраждали від пандемії, має вирішальне значення. Адже це допомагає зменшити навантаження на системи охорони здоров’я та підтримати людей, які мужньо борються з вірусом», — додав доктор Віктор Ляшко, Головний державний санітарний лікар України.

Довідкова інформація:

Ініціатива «Солідарність заради здоров’я» є спільним проєктом Європейського Союзу та Європейського регіонального бюро ВООЗ в шести країнах Східної Європи та Кавказу — Азербайджані, Вірменії, Білорусі, Грузії, Республіці Молдова та Україні. Мета проєкту — допомогти у профілактиці, виявленні та реагуванні на пандемію COVID-19, а також зміцнити потенціал східних сусідів ЄС з реагування на надзвичайні ситуації у сфері охорони здоров’я. Проєкт здійснюється Європейським регіональним бюро ВООЗ та Бюро ВООЗ у країнах у тісній координації з представництвами ЄС, національними органами влади та партнерами з розвитку, зокрема в системі Організації Об’єднаних Націй.

Можливо Вас зацікавить

Відео
Вивчаємо питання побудови кисневої станції на території Першої лікарні, — Анатолій Бондаренко (ВІДЕО)
Відео
«Ваші органи на небесах не потрібні, вони потрібні тут», — лікар-кардіохірург Олег Журба про посмертну трансплантологію (ВІДЕО)
Ексклюзив
На варті здоров’я. «Ковід ослабне як і грип»: чому в Україні гальмує вакцинація та як до неї ставляться черкащани?