Потреби переселенців актуалізують у Черкаській області

Потреби переселенців актуалізують у Черкаській області
в Новини

Потреби у забезпеченні необхідними речами та облаштування додаткових місць для проживання вимушених переселенців актуалізували на Черкащині. Тут відбулася чергова зустріч з представниками Кластера з питань житла та непродовольчої групи товарів під керівництвом першої заступниці очільника області Наталії Кравченко.

Про це інформує пресслужба Черкаської ОВА.

Натепер в області проживає понад 100 тисяч внутрішньо переміщених осіб, які отримують підтримку та забезпечення. Транзитом перемістилися областю від початку повномасштабної війни майже 270 тисяч громадян.

Між тим на нараді обговорили також питання медичного та соціального забезпечення, психологічного та юридичного супроводу. Розглянули спільно з партнерами можливості міжнародних та державних програм зі створення робочих місць та само зайнятості серед ВПО.

Нині переважна більшість ВПО мешкає у приватному секторі. У місцях компактного проживання, яких на Черкащині понад 70, проживають 3,4 тисячі осіб. Водночас актуальним є створення для цієї категорії населення соціального житла.

Додамо, потреби в області із забезпечення вимушених переселенців постійно оновлюють на зустрічах учасників представниками Кластера з питань житла та непродовольчої групи товарів. До складу Кластеру входять представники міжнародних організацій, зокрема УВКБ ООН, Міжнародної організації з міграції, БФ «Право на захист», а також благодійників Черкащини.