“Повалення влади” картинкою: на Черкащині судитимуть 80-річного вчителя (ФОТО, ВІДЕО)

“Повалення влади” картинкою: на Черкащині судитимуть 80-річного вчителя (ФОТО, ВІДЕО)
в Новини

У Чигирині, що на Черкащині, оголосили підозру у “поваленні коституційного ладу” Володмиру Терещенку. Більше 40 років він працював вчителем у школах, розвивав наукове товариство у місті, а також протистояв будівництву птахофабрики і вирубці дерев у Чорному лісі та місцевому парку. Обвинувачення висунули через допис у соцмережі “Facebook”. Але Володимир і його адвокат певні – це переслідування через громадську діяльність.

Про це повідомляє Українська Гельсінська спілка з прав людини.

Володимир Терещенко – активний житель міста Чигирин. Йому 80 років. Раніше Володимир працював вчителем з географії у Черкасах, Смілі та Чигирині. Його стаж роботи перевалив за 40 років.

“По неточним підрахункам десь 5 чи 7 моїх учнів вже захистили докторські дисертації, одна дівчина – зараз професор у Торонто. Десь півсотні кандидатів медичних та біологічних наук”, – розповідає чоловік.

Володимир був активним ще за часів вчителювання. Він захоплювався наукою і, щоб передати захоплення учням, створив перше наукове товариство у місті. Після вчительської діяльності розпочав громадську: вступив у “Народну раду Чигиринщини”. Там Володимир почав перейматися питаннями історичної спадщини району.

Разом із членами організації він домагався, щоб місту надали статус гетьманської столиці. Колишній президент України Віктор Ющенко навіть створив відповідний указ, але депутати його проігнорували.

“Ми їздили до колишнього директора Інституту національної пам’яті Володмира В’ятровича, до депутатів зверталися, листи писали і Порошенку, і Зеленському. Цей статус дав би можливість залучати інвесторів, бо наш район депресивний у економічному плані”, – згадує Володимир. Місто так і не отримало цей статус.

А згодом, коли у 2014 році заговорили про будівництво птахофабрики, Володимир Терещенко почав перейматися й екологічними проблемами.

Картинка у Facebook привела до суду

10 грудня Володимиру вручили підозру – його підозрюють у діях, спрямованих на повалення конституційного ладу, через допис у Facebook. У ньому була картинка із кулеметом “Максим” та лайкою.

Володимир обвинувачення заперечує:

“Я ніде не виступав з радикальною чи сепаратиською позицією проти влади, тим паче проти Конституції”.

Адвокатка Черкаської приймальні УГСПЛ Людмила Геращенко розповіла, що відомості до ЄРДР внесли ще рік тому, потім проводили експертизу. Картинку проаналізував експерт СБУ, який має освіту філолога. І за результатами експертизи, каже Людмила, визначили – слова на зображенні свідчать про заклик до повалення влади, а це 109 стаття ККУ.

Володимир зробив допис ще у 2018 році. З того часу змінився президент України та склад Верховної ради. На думку Людмили, пост вже не актуальний.

Окрім цього, з тексту підозри Людмила зробила висновок, що Володимира записали до учасників радикальних рухів, які мають на меті насильницькими методами змінити владу у країні. Але доказів, що Володимир Терещенко мав на меті повалення конституційного ладу, Людмила Геращенко не побачила.

“Володимир Терещенко має активну громадянську позицію, бореться за екологію та справедливість, але він не бере в руки кулемет або граблі і не йде валити владу. Слідство не навело жодних доказів цього”, – переконує адвокатка Терещенка.

Наразі справу мають скерувати до суду у Чигирині та призначити перше підготовче засідання.

Детальніше дивіться – у сюжеті.