Повідомте фіскальну службу протягом двох робочих днів, якщо вийшов з ладу РРО

в Новини

Державна податкова інспекція у м. Черкасах доводить до відома платників, що у разі виявлення ними несправностей реєстратора розрахункових операцій, а також пошкодження засобів контролю, такий суб’єкт господарювання має повідомити про це центр сервісного обслуговування протягом робочого дня, в якому виявлено несправності чи пошкодження.

Повідомлення надсилається в довільній формі письмово або засобами електронного зв’язку. Також протягом двох робочих днів необхідно повідомити контролюючий орган, у якому суб’єкт господарювання зареєстрований платником податків (п. 16 ст.3 Закону України від 06.07.1995 р. року № 265 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»).

Хоча нормами Закону №265 не передбачено відповідальності до суб`єкта господарювання у разі не повідомлення контролюючого органу про виявлення несправностей реєстраторів розрахункових операцій, а також пошкодження засобів контролю, проте за непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових  операцій   застосовуються  фінансові санкції  передбачені  п.1 ст. 17 Закону №265. Ці санкції становлять:

  • за вчинене вперше порушення – 1 грн.;
  • за кожне наступне вчинене порушення – 100% вартості проданої з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).

Позицію Державної фіскальної служби України з даного питання викладено в Загальнодоступному  інформаційно-довідниковому  ресурсі (ЗІР).

Про це інформує ДПІ у м.Черкасах.