Пожежа в Липівському орнітологічному заказнику сталася через підпал (ФОТО, ВІДЕО)

Пожежа в Липівському орнітологічному заказнику сталася через підпал (ФОТО, ВІДЕО)
в Новини

20 березня 2020 року працівниками Держекоінспекції Центрального округу зафіксована пожежа на території природно-заповідного фонду Черкаської області. Ймовірно, невідомими особами вчинено підпал. Згоріла частина лісових насаджень, а потім вогонь перекинувся на очерет в плавнях та на островах в межах Липівського орнітологічного заказника. 

Про це повідомляє Олександр Позянков, начальник управління державного екологічного нагляду у Черкаській області.

Працівники екологічної інспекції Центрального округу разом з єгерями мисливського господарства «Вільхівська дача» намагалися зменшити площу загоряння, але остаточно пожежники локалізували пожежу о 14 год.10 хв. Площа згорання склала 4,5 гектарів.

88189352_1275068809355664_5995185573919195136_o

Шкода, завдана об’єкту природно-заповідного фонду, складає 12375 грн. (Постанова КМУ від 24 липня 2013 р. № 541). В подальшому збитки будуть направлятись до правоохоронних органів для розслідування та встановлення осіб причетних до підпалу.

– Нас засмучує той факт, що є несвідомі громадяни, яким байдуже до довкілля. На жаль, притягнути до відповідальності ми можемо лише тоді, коли особу затримано на місці підпалу. Але ми над цим працюємо… Просимо громадян дотримуватись вимог пожежної безпеки і не забувати, що за спалювання сухої рослинності передбачена адміністративна відповідальність відповідно до ст. 71-1 КУпАП. На об’єктах природно-заповідного фонду ст. 91 КУпАП, – написав Олександр Позняков.

Ли́півський заказник — орнітологічний заказник загальнодержавного значення в Україні. Розташований у Золотоніському районі Черкаської області. Створено з метою охорони місця відтворення корисної водоплавної дичини. Восени у заказнику збирається до 17 тис. птахів, які зупиняються тут для годування. Найчисленнішим є крижень, високої чисельності також досягають лиска, чернь чубата, лебідь-шипун. Відмічено 8 видів птахів, що занесені до Червоної книги України: лебідь малий, гоголь, крех середній, скопа, лунь польовий, орлан-білохвіст, сапсан та сорокопуд сірий. Загалом у заказнику протягом року перебуває понад 100 видів птахів.