Працевлаштували понад 28 тисяч жителів Черкащини

Працевлаштували понад 28 тисяч жителів Черкащини
в Новини

З початку року за допомогою обласної служби зайнятості понад 28,3 тис громадян отримали роботу, у тому числі майже 19,3 тис безробітних, з яких кожний шостий належав до соціально вразливих категорій населення: інваліди, внутрішньо переміщені особи, демобілізовані військовослужбовці, які брали участь в АТО та інші. Про це повідомляють в Черкаському обласному центрі зайнятості.

Від початку року послугами Черкаської обласної служби зайнятості скористалися 87,4 тис  осіб. За цей часм майже 5,4 тис. роботодавців поінформували центри зайнятості області про наявність 28,8 тис вакансій, що на 10 % менше, ніж минулого року. Станом на 1 жовтня кількість зареєстрованих безробітних становила 20,5 тис осіб, з них 15,6 тис осіб отримували допомогу по безробіттю. Середній розмір такої допомоги у вересні − 1 353 грн.

Започаткували власну справу завдяки отриманню допомоги по безробіттю одноразово 511 осіб. Кожен другий колишній безробітний почав займатися підприємницькою діяльністю у сфері оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів, кожен десятий зреалізував себе у професійній, науковій та технічній діяльності, стільки ж у сільському, лісовому та рибному господарствах.

Служба зайнятості також активно проводить роботу з навчання безробітних за актуальними професіями та спеціальностями. Так, навчання за понад 18 спеціальностями пройшли 7,4 тис безробітних, що сприяло підвищенню конкурентоспроможності громадян на ринку праці. За допомогою служби зайнятості до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру було залучено 13,3 тис  осіб.

Нині ж в реальному секторі економіки спостерігається скорочення попиту на робочу силу. З початку року на одне вільне робоче місце претендувало 2 безробітних. Скорочення попиту на працівників спостерігалося практично в усіх видах економічної діяльності. Крім того, роботодавці повідомили державну службу зайнятості про заплановане масове вивільнення 10,5 тис працівників, що удвічі більше, ніж минулого року.

Інформує Черкаська ОДА.