Право на державну соціальну допомогу мають інваліди з дитинства І, ІІ та ІІІ групи та діти-інваліди віком до 18 років

Право на державну соціальну допомогу мають інваліди з дитинства І, ІІ та ІІІ групи та діти-інваліди віком до 18 років
в Новини

Завідувач інформаційно-консультативного сектору відділу соціальної допомоги управління соціального захисту населення Соснівського району департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Уперенко Світлана Анатоліївна інформує про те, що право на державну соціальну допомогу мають інваліди з дитинства І, ІІ та ІІІ групи, а також діти-інваліди віком до 18 років.

Інвалідам з дитинства, які мають одночасно право на державну соціальну допомогу і пенсію, призначається державна соціальна допомога або пенсія за їх вибором. Державна соціальна допомога або пенсія інвалідам з дитинства, яких визнано недієздатними, а також на дітей-інвалідів призначається за вибором їх батьків, усиновителів, опікуна-піклувальника.

При цьому, якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника і державну соціальну допомогу відповідно до цього Закону, ці виплати призначаються одночасно.

Для призначення державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам подаються такі документи:

– паспорт або, в разі його відсутності, інший документ, що може засвідчувати особу, яка подає заяву;

 – копія свідоцтва про народження дитини-інваліда;

 – довідка про місце проживання інваліда з дитинства або дитини-інваліда;

– довідка про місце проживання батьків, усиновителів, опікуна, піклувальника, який подає заяву;

– якщо один з батьків, усиновителів постійно проживає за іншою адресою ніж дитина-інвалід, то разом з заявою подається довідка з УПСЗН про те, що другий з батьків, усиновителів не отримує державну соціальну допомогу на дитину-інваліда за місцем свого постійного проживання;

– якщо з заявою звертається опікун чи піклувальник, то подається також копія рішення про встановлення опіки чи піклування.

З питання призначення державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам рекомендуємо звертатись:
– до управління соціального захисту населення Придніпровського району за адресою: м. Черкаси, бульв. Шевченка 307, каб. 108, т. 45 33 38;
–   до управління соціального захисту населення Соснівського району  за адресою: м. Черкаси, бульв. Шевченка, буд. 117, каб. 126, т. 32 95 40.

Сайт Черкаської міської ради