Правоохоронці просять батьків поговорити зі своїми дітьми про відповідальність за фейкові мінування

Правоохоронці просять батьків поговорити зі своїми дітьми про відповідальність за фейкові мінування
в Новини

Черкаські правоохоронці просять батьків розказати дітям про відповідальність за завідомо неправдиві повідомлення.

Нагадаємо, раніше поліцейські разом із працівниками Служби безпеки України в Черкаській області затримали студента, який протягом січня через закритий телеграм-канал мінував школи, коледжі, житлові будинки та торгово-розважальні центри Черкащини. Також працівники відділу протидії кіберзлочинам в Черкаській області під час моніторингу соціальних мереж викрили чотирьох підлітків, які просили замінувати заклади освіти в яких вони навчаються, аби не ходити на уроки.

Із підлітками вже провели роз’яснювальну бесіду. Правоохоронці наголосили на суспільній небезпеці вказаних діянь та відповідальності, яка передбачена кримінальним кодексом за статтями: 

  • стаття 259 (Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності)
  • стаття 258-2 (Публічні заклики до вчинення терористичного акту).

“Батьки, приділяйте час дітям. Поговоріть про друзів, з якими вони спілкуються в онлайн. Довідайтесь як вони проводять дозвілля і чим захоплюються. Цікавтесь, які вебсайти вони відвідують та з ким розмовляють. Навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в Інтернеті, вони не повинні використовувати соціальну мережу для розповсюдження пліток, погроз іншим та хуліганських дій. Відповідальність за дії дітей, до їхнього повноліття, несете ви!” – наголошують у поліції.